R e k l a m a

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce od 1 grudnia. Co się zmieni?

R e k l a m a

Wprowadzenie od 1 grudnia br. pakietu alertowego obostrzeń zapowiedział dziś minister zdrowia Adam Niedzielski. Zwiększenie restrykcji ma związek z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa.

Szef resortu zdrowia opowiedział o szczegółach podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Poinformował, że pakiet alertowy obostrzeń wynika z pojawienia się nowego wariantu koronawirusa – Omikron.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– We wszystkich tych obiektach, w których do tej pory mieliśmy limit zapełnienia 75 proc. – przypominam, że w tym limicie nie mieszczą się osoby zaszczepione – limit zostanie zmieniony, zmniejszony do 50 proc. – zapowiedział dziś Niedzielski. I dodał, że dotyczy to gastronomi, hoteli, placówek kulturalnych, takich jak kina, teatry, opery, filharmonie, a także domów i ośrodków kultury, koncertów, widowisk cyrkowych, kościołów oraz obiektów sportowych, takich jak baseny czy aquaparki.

Maksymalnie 100 osób będzie mogło brać udział w zgromadzeniach i uroczystościach okolicznościowych, takich jak wesela, komunie, konsolacje czy spotkania. Również do 100 osób zmniejszono limit w dyskotekach. Dodajmy, że do tej pory oba powyższe limity wynosiły po 150 osób.

Z nowymi obostrzeniami będą mierzyć się również m.in. siłownie. – Do tej pory w takich obiektach, jak siłownie, kluby, centra fitness, muzea, hazard – tam gdzie mieliśmy liczone obłożenie na metry kwadratowe i obowiązywał limit jedna osoba na 10 mkw, obecnie podnosimy ten limit na 15 mkw – dodał minister zdrowia.

Niedzielski zapowiedział, że nowe obostrzenia będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia włącznie. – Czyli dajemy sobie taki 2,5-tygodniowy czas przede wszystkim na kompletowanie informacji związanych nową mutacją, ale też chcemy zobaczyć, czy w tym okresie narzędziami tego typu udaje nam się przyspieszyć redukowanie fali, którą w tej chwili mamy, czyli doprowadzenie do jej wyraźnych spadków – wskazał szef resortu zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zastrzegł też, że jeżeli sytuacja ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, to decyzje o kolejnych restrykcjach mogą być podejmowane z dnia na dzień.

Dodajmy, że dzisiaj (29 listopada 2021) w Polsce odnotowano 13.115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 18 zgonów osób z SARS-CoV-2. Według najnowszych danych, w pełni zaszczepionych jest niemal 20,5 mln osób. Dziś zresztą Ministerstwo Zdrowia zachęcało do szczepień, poprzez wysyłkę SMS-ów do osób niezaszczepionych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx