R e k l a m a

Wieluński szpital z kolejnym dofinansowaniem. 1,2 mln złotych na wyposażenie SOR-u

R e k l a m a

W wieluńskim szpitalu pojawi się nowoczesne wyposażenie. To efekt wniosku wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego do ministra finansów o dofinansowanie modernizacji placówki.

Dodatkowe środki z budżetu państwa, w kwocie 1,2 mln zł, zostaną przeznaczone na dofinansowanie unowocześnienia SOR-u w szpitalu w Wieluniu. Trafi tam m.in. zestaw artroskopowy składający się z monitora medycznego, źródła światła, światłowodów, narzędzia do wykonywania zabiegów artroskopowych i wózka atroskopowego oraz aparatury do znieczulenia i specjalistycznych instalacji medycznych. Dzięki modernizacji w wieluńskim szpitalu będzie można też prowadzić nowoczesne metody leczenia w zakresie chirurgii ortopedycznej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Inwestycja w wieluńskiej lecznicy przyczyni się do podniesienia jakości oraz zwiększenia dostępności do świadczeń medycznych dla mieszkańców województwa łódzkiego, w szczególności powiatu wieluńskiego. Całkowity koszt modernizacji SOR-u w zakresie chirurgii ortopedycznej wyniesie 1,5 mln zł.

Warto dodać, że dotacja w kwocie 1,2 mln złotych to już kolejne pieniądze z budżetu państwa na przebudowę wieluńskiego SOR-u. Już wcześniej placówka zagwarantowała sobie niemal 4 mln dotacji z Ministerstwa Zdrowia, o czym szerzej informowaliśmy w naszym artykule: Nowy SOR powstanie w wieluńskim szpitalu. Otwarcie już pod koniec przyszłego roku?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx