R e k l a m a

Powiat wieluński: W których gminach najwięcej zaszczepionych?

R e k l a m a

Sprawdziliśmy, jak przedstawiają się statystyki szczepień przeciwko COVID-19 w poszczególnych gminach powiatu wieluńskiego. Najwięcej zaszczepionych jest w gminie Wieluń – 55,8 proc. populacji. Na przeciwległym biegunie, z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych w powiecie, jest gmina Skomlin.

Spośród mieszkańców gminy Wieluń w pełni zaszczepiło się do tej pory 17.379 osób, co daje odsetek 55,8 proc. Na kolejnych miejscach plasują się gminy: Konopnica (53,4 proc.), Wierzchlas (50,7 proc.), Czarnożyły (50,3 proc.), Ostrówek (49,9 proc.), Osjaków (49,6 proc.), Pątnów (46,8 proc.), Biała (46,1 proc.), Mokrsko (46 proc.). Stawkę zamyka gmina Skomlin (45,5 proc.).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Poprzednie podsumowanie liczby zaszczepionych w poszczególnych gminach powiatu wieluńskiego zrobiliśmy w naszym portalu w lipcu. Wówczas kolejność była z grubsza ta sama – na czele rankingu była gmina Wieluń, a stawkę zamykała gmina Skomlin. Warto jednak zaznaczyć, że w ciągu tych ostatnich pięciu miesięcy we wszystkich gminach wskaźnik osób zaszczepionych wzrósł o kilkanaście punktów procentowych.

Gmina Wieluń na tle województwa

Odsetek zaszczepionych w gminie Wieluń jest stosunkowo wysoki nawet w skali całego województwa łódzkiego. Obecnie w rankingu wojewódzkim na czele jest Głowno z 64 proc. zaszczepionych, na drugim miejscu jest Łódź (61,6 proc.), a na trzecim Kutno (61,4 proc.). Gmina Wieluń z wynikiem 55,8 proc. plasuje się na piętnastym miejscu spośród 177 gmin w województwie. Z kolei na szarym końcu w wojewódzkim rankingu znajdziemy gminy Kluki, Goszczanów, Kleszczów i Brąszewice – w każdej z nich jest poniżej 40 proc. osób w pełni zaszczepionych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx