R e k l a m a

Powiat wieluński: W których gminach najwięcej zaszczepionych?

R e k l a m a

Sprawdziliśmy, jak przedstawiają się statystyki szczepień przeciwko COVID-19 w poszczególnych gminach powiatu wieluńskiego. Najwięcej zaszczepionych jest w gminie Wieluń – 55,8 proc. populacji. Na przeciwległym biegunie, z najmniejszym odsetkiem zaszczepionych w powiecie, jest gmina Skomlin.

Spośród mieszkańców gminy Wieluń w pełni zaszczepiło się do tej pory 17.379 osób, co daje odsetek 55,8 proc. Na kolejnych miejscach plasują się gminy: Konopnica (53,4 proc.), Wierzchlas (50,7 proc.), Czarnożyły (50,3 proc.), Ostrówek (49,9 proc.), Osjaków (49,6 proc.), Pątnów (46,8 proc.), Biała (46,1 proc.), Mokrsko (46 proc.). Stawkę zamyka gmina Skomlin (45,5 proc.).

Poprzednie podsumowanie liczby zaszczepionych w poszczególnych gminach powiatu wieluńskiego zrobiliśmy w naszym portalu w lipcu. Wówczas kolejność była z grubsza ta sama – na czele rankingu była gmina Wieluń, a stawkę zamykała gmina Skomlin. Warto jednak zaznaczyć, że w ciągu tych ostatnich pięciu miesięcy we wszystkich gminach wskaźnik osób zaszczepionych wzrósł o kilkanaście punktów procentowych.

Gmina Wieluń na tle województwa

Odsetek zaszczepionych w gminie Wieluń jest stosunkowo wysoki nawet w skali całego województwa łódzkiego. Obecnie w rankingu wojewódzkim na czele jest Głowno z 64 proc. zaszczepionych, na drugim miejscu jest Łódź (61,6 proc.), a na trzecim Kutno (61,4 proc.). Gmina Wieluń z wynikiem 55,8 proc. plasuje się na piętnastym miejscu spośród 177 gmin w województwie. Z kolei na szarym końcu w wojewódzkim rankingu znajdziemy gminy Kluki, Goszczanów, Kleszczów i Brąszewice – w każdej z nich jest poniżej 40 proc. osób w pełni zaszczepionych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,529fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx