R e k l a m a

Masz Netflixa? Policja ostrzega – uważaj na oszustów! Możesz łatwo stracić pieniądze

R e k l a m a

Policjanci ostrzegają użytkowników popularnego serwisu z filmami przed oszustami, którzy rozsyłają e-maile z informacją o zawieszeniu subskrypcji. W wiadomościach znajduje się link prowadzący do fałszywej strony, łudząco przypominającej popularną platformę streamingową.

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, cyberprzestępcy znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie danych z kont bankowych. Wysyłają informację mailową o rzekomym zawieszeniu konta w serwisie z filmami. W wiadomości od oszustów przeczytamy, że serwis nie jest w stanie autoryzować płatności za kolejny cykl rozliczeniowy, w związku z czym użytkownik powinien zaktualizować dane.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W fałszywej wiadomości otrzymujemy prośbę o podanie wszystkich danych do logowania – również tych, które umożliwią kradzież pieniędzy z konta bankowego lub z karty. Cyberprzestępcy, aby się uwiarygodnić, po uzupełnieniu danych wysyłają nawet wiadomość sms do swojej „ofiary”, z informacją o aktywowaniu konta na platformie streamingowej. Ma to uśpić naszą czujność. Możemy być wówczas przekonani, że to standardowa procedura serwisu i może zdarzyć się, że nawet nie sprawdzimy stanu środków zgromadzonych na naszym koncie bankowym.

Jak informują policjanci, opisywany sposób to typowy phishing, czyli podszywanie się pod firmę. Cały proceder na pierwszy rzut oka wygląda wiarygodnie, fałszywa strona przygotowana przez oszustów jest łudząco podobna do oryginalnej. Stróże prawa podkreślają, że naszą uwagę powinna zwrócić prośba o wpisanie danych z karty płatniczej. Na prawdziwej stronie platformy z filmami możemy znaleźć informację, że serwis ten nigdy nie prosi o podanie danych osobowych przez e-mail lub sms, ani też o dokonanie płatności przez witrynę lub usługę firmy trzeciej.

Policjanci z komendy wojewódzkiej sugerują, by weryfikować otrzymaną wiadomość, dzwoniąc na infolinię, a w wypadku podejrzeń – napisać do administratorów serwisu, by zgłosić cyberincydent i tym samym ostrzec przed nim innych.

Zobacz też: Policja ostrzega: Uwaga na fałszywe SMS-y! Oszustwo na dopłatę do rachunku za prąd

Zobacz też: Wieluńska policja ostrzega przed oszustwami w Internecie. Cyberprzestępcy nie próżnują

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx