R e k l a m a

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Wieluń straci jedno połączenie dalekobieżne

R e k l a m a

W najbliższą niedzielę, 12 grudnia 2021 r., wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Godziny odjazdów ulegną zmianie, a Wieluń i region straci jedno połączenie na linii Poznań – Kraków.

Obecnie przez Wieruszów, Wieluń i Krzepice kursują dwie pary pociągów dalekobieżnych TLK w relacji Poznań Główny – Kraków Główny. Z przystanku w Wieluniu pociągi uruchamiane przez spółkę PKP Intercity odjeżdżają o następujących godzinach:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • 8:24 Poznań Główny (TLK Pułaski, przyjazd z Krakowa),
  • 8:37 Kraków Główny (TLK Wybicki, przyjazd z Poznania),
  • 19:41 Poznań Główny (TLK Wybicki, przyjazd z Krakowa),
  • 20:16 Kraków Główny (TLK Pułaski, przyjazd z Poznania).

Po zmianach, które wejdą w życie 12 grudnia, pociąg TLK Wybicki zmieni kategorię na InterCity i zamiast przez Wieluń, pojedzie przez Kluczbork. Mieszkańcy naszego regionu zostaną wówczas tylko z jednym połączeniem dalekobieżnym, które zapewni TLK Pułaski. Z Wielunia kursować będzie o następujących porach:

  • 10:22 Poznań Główny (przyjazd z Krakowa),
  • 18:22 Kraków Główny (przyjazd z Poznania).

Po przebiegającej przez nasz region linii nr 181 pojadą też, tak jak do tej pory, pociągi regionalne relacji Wieluń Dąbrowa – Tarnowskie Góry. W tym przypadku sytuacja ulegnie nieznacznej poprawie, bo w weekendy zamiast dotychczasowych trzech par połączeń, uruchamiane będą cztery. W dni robocze na tej trasie, tak jak do tej pory, funkcjonować będzie pięć par połączeń na dobę. Pełny rozkład jazdy można znaleźć na stronie https://rozklad-pkp.pl.

Przypomnijmy też, że do 10 grudnia trwa remont przejazdu kolejowego na ul. Wrocławskiej w Dąbrowie, w związku z czym pasażerowie kolei korzystają z autobusów zastępczych, a kierowcy – z objazdów. Więcej na ten temat w naszym artykule Uwaga kierowcy: Będą objazdy z powodu remontu przejazdu kolejowego w Dąbrowie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
2 lat temu

To skandal !!! Jak można w ogole zrobic coś takiego ludziom. Tym bardziej przed świętami.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx