R e k l a m a

„Kolęda naszych czasów” – nowy świąteczny utwór wielunianina Pawła Gogoli

R e k l a m a

Grudzień to w świecie muzycznym czas premier utworów świątecznych. Swoją propozycję do pokaźnego zbioru kolęd i pastorałek dorzuca Paweł Gogola – wieluński muzyk oraz tekściarz.

Na kanale twórcy w serwisie YouTube pojawiła się dzisiaj nowa kompozycja. Jak mówi sam Paweł Gogola, piosenka opowiada o braku przygotowania ludzi do tegorocznych Świąt oraz niezaproszeniu solenizanta na jego własne urodziny. Utwór wykonuje Patrycja Błach – wokalistka ze Zdziechowic koło Praszki, która tak jak Paweł, jest studentką Wydziału Jazzu PWSZ Nysa. Towarzyszą jej również inni muzycy z nyskiej uczelni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przedpremierowo piosenka została zgłoszona na Festiwal Kolęd w Krakowie i przeszła już pierwszy etap eliminacji, gdzie znalazła się w pierwszej 24 wykonawców swojej kategorii, na 461 zgłoszeń. 9 stycznia 2022 roku zostanie oceniona przez jury w składzie – Czesław Mozil, Kasia Lins, Marcin Januszkiewicz i Bela Komoszyńska.

Pochodzący z Wielunia Paweł Gogola udzielił nam jakiś czas temu obszernego wywiadu, w którym opowiedział o początkach swojej przygody z muzyką, obecnej twórczości oraz tekstach inspirowanych przemyśleniami o życiu. Zobacz wywiad z Pawłem Gogolą (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx