R e k l a m a

18 litrów krwi udało się zebrać w Wieluniu podczas ostatniej akcji krwiodawstwa

R e k l a m a

51 osób zapisało się do udziału w akcji krwiodawstwa, którą zorganizowano 16 stycznia w Wieluniu. Ostatecznie krew oddało 41 osób, co dało wynik w postaci około 18 litrów bezcennego płynu. Cztery osoby zostały dawcami krwi po raz pierwszy.

Organizatorem akcji, którą portal INFO Wieluń objął patronatem medialnym, był Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu. O tym, jak wziąć udział w inicjatywie, informowaliśmy naszych Czytelników już 11 stycznia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Krwiobus zaparkował przed Wieluńskim Domem Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście w Wieluniu. Krew ostatecznie oddało 41 osób. Teraz inicjatorzy przedsięwzięcia dziękują wszystkim krwiodawcom, również tym, którzy zgłosili się, a z różnych powodów nie mogli oddać krwi. Podziękowania kierują też do pozostałych osób, bez których akcja nie mogłaby się odbyć.

– Dziękujemy pracownikom RCKiK w Łodzi oraz Punktu pobierania krwi w Wieluniu za obsługę przedsięwzięcia, a także Wieluńskiemu Domowi Kultury za udostępnienie sali widowiskowej na obsługę krwiodawców, poczęstunek kawą i herbatą – dodaje Klub HDK PCK w Wieluniu

Organizatorzy składają też serdeczne podziękowania lokalnym firmom, które ufundowały gadżety dla krwiodawców. Gdy wszyscy krwiodawcy oddali już krew, wśród uczestników akcji rozlosowano 10 maskotek oraz kolejne gadżety. Ze szczęśliwcami organizatorzy skontaktowali się już telefonicznie.

Kolejnej akcji krwiodawstwa organizowanej przez Klub HDK PCK w Wieluniu można spodziewać się 19 marca 2022 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx