R e k l a m a

Pożary w powiecie wieluńskim. Płonęła m.in. stodoła w Dzietrznikach oraz kotłownia w Kamionce

R e k l a m a

Strażacy z powiatu wieluńskiego mieli w ostatni weekend pełne ręce pracy. Do najgroźniejszych pożarów doszło w gminie Pątnów – w Dzietrznikach, Grębieniu i Kamionce. Nie brakowało też innych niebezpiecznych zdarzeń.

Do dwóch pożarów – w Dzietrznikach i Kamionce – doszło niedługo po północy w niedzielę, 16 stycznia. Najpierw, o godzinie 0:21, strażaków wezwano do Kamionki, gdzie ogień pojawił się w kotłowni budynku mieszkalnego. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży z JRG w Wieluniu oraz po jednym z OSP Pątnów i OSP Kamionka.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu kotłowni, przewietrzono również pomieszczenia – przekazuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak z wieluńskiej straży pożarnej. Jak dodaje, straty w tym przypadku wyniosły około 2 tys. złotych, a przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przy czyszczeniu pieca. Działania trwały 54 minuty.

Strażakom nie było dane długo odpocząć po tej interwencji, bo już o godzinie 1:30 wpłynęło do nich kolejne zgłoszenie z gminy Pątnów. Tym razem pożar wybuchł w stodole w miejscowości Dzietrzniki. Skierowano tam dwa zastępy z JRG Wieluń oraz aż sześć zastępów OSP z Bieńca, Dzietrznik, Kamionki, Ożarowa (dwa zastępy) i Pątnowa.

– Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu stodoły przy użyciu sześciu prądów wody. Straty wyniosły około 30 tys. złotych – informuje kpt. Grzegorz Kasprzyczak. Przypuszczalną przyczyną pożaru stodoły było podpalenie przez nieustalone osoby. Działania strażaków trwały przez 4 godziny i 15 minut.

Mężczyzna, który najprawdopodobniej jest sprawcą podpalenia stodoły w Dzietrznikach, został zatrzymany przez wieluńskich policjantów. Więcej na ten temat w naszym artykule Powiat wieluński: Podpalacz stodoły w rękach policjantów.

Dwa dni wcześniej, w piątek 14 stycznia, do pożaru doszło też w Grębieniu w gminie Pątnów. Ogień pojawił się na poddaszu domu jednorodzinnego. Więcej na ten temat w naszym artykule: Pożar poddasza w domu jednorodzinnym w Grębieniu. Ruszyła zbiórka dla poszkodowanych.

Oprócz tego, strażacy z powiatu wieluńskiego byli w ostatni weekend wzywani m.in. do dwóch wypadków drogowych w Mokrsku, do pożaru śmieci w Dzietrznikach oraz do alarmu związanego z wyczuwalnym gazem na jednej z klatek schodowych w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,557fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx