R e k l a m a

Marcin Najman ogłosił, że w Wieluniu odbędzie się kontrowersyjna gala MMA-VIP 4

R e k l a m a

Znany sportowiec Marcin Najman ogłosił dziś (20 stycznia), że w Wieluniu odbędzie się gala MMA-VIP 4. Z organizacją wydarzenia wiążą się duże kontrowersje za sprawą gangstera „Słowika”, jednego z byłych liderów gangu pruszkowskiego, który został ogłoszony „bossem” federacji.

– Znajdujemy się w Wieluniu przy pięknej hali widowiskowo-sportowej. Umowa na wynajem już podpisana. Gala MMA-VIP 4 oficjalnie 5 marca – zapowiedział Marcin Najman w krótkim filmie sprzed wieluńskiej hali przy ul. Częstochowskiej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Według zapowiedzi, galę będzie można obejrzeć na żywo z trybun, a także w systemie pay-per-view. Temat wydarzenia, które miałoby się odbyć w Wieluniu, wzbudza od pewnego czasu spore kontrowersje. Z rozmów w sprawie organizacji gali wycofało się wcześniej miasto Kielce. Niechętne głosy docierały też z Pruszkowa, który miał być rozważany przez organizatorów jako alternatywna lokalizacja.

Skąd biorą się kontrowersje wokół wydarzenia? Wszystko za sprawą zaangażowania w przedsięwzięcie Andrzeja Z., znanego pod pseudonimem „Słowik”. To jeden z najbardziej znanych swego czasu polskich gangsterów i przestępców, był m.in. jednym z przywódców gangu pruszkowskiego. Tymczasem to właśnie „Słowik” podczas jednej z konferencji prasowych został ogłoszony „bossem” organizacji MMA-VIP 4.

Wyrazy oburzenia w sprawie organizacji gali w Wieluniu płyną z całej Polski. Dziennikarz Krzysztof Stanowski zapytał na Twitterze o tę sprawę wicestarostę wieluńskiego, Krzysztofa Dziubę.

– To prawda, że miasto, dla którego Pan pracuje, udostępni halę zbudowaną z pieniędzy podatników organizacji, która ogłosiła, że jej bossem jest Andrzej Z., „Słowik”, były lider mafii pruszkowskiej? – zagaił Stanowski. – Panie Redaktorze niestety nie mam wpływu na to co robi burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, który włada halą gdzie ma odbyć się gala. Stanowczo sprzeciwiam się organizacji mafijnej gali w mieście, w którym mieszkam. Szacunek dla Pana za materiały w tej sprawie – odpowiedział Stanowskiemu Krzysztof Dziuba.

Marek Belka zwraca się do prezydenta Dudy

Do tematu gali odniósł się m.in. były premier Marek Belka. Przypomniał prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że burmistrz Paweł Okrasa jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju. – Panie Prezydencie, „Słowiki” ćwierkają, że w swojej Narodowej Radzie Rozwoju ma pan człowieka, który lubi promować swoje miasto, goszcząc imprezy ex-mafiosów. Pan zapytałby, czy to nie wstyd? Ja od razu odpowiem, wstyd straszny – napisał Marek Belka na Twitterze.

Głos w tej sprawie zabrał też w mediach społecznościowych wojewoda łódzki, Tobiasz Bocheński. – Idiotyczny pomysł, który okryje wstydem Wieluń. Panu burmistrzowi ten pomysł należy odradzić. Będziemy bacznie przyglądać się wszelkim działaniom dotyczącym planowanej gali – napisał wojewoda.

Do sprawy odniósł się też m.in. poseł Paweł Rychlik. – Jest to niedopuszczalna, świadoma próba legalizacji półświatka odpowiedzialnego za tragedie i nieszczęścia Polaków – handel żywym towarem, handel narkotykami, ściąganie haraczy, bestialskie morderstwa, głębokie przestępstwa i patologie, za które odpowiedzialny Andrzej Z., pseudonim „Słowik”, ma być twarzą skandalicznego wydarzenia – napisał Rychlik. – Wizerunek Miasta Pokoju i Pojednania budowanego przez dziesięciolecia został zburzony przez niedopuszczalną decyzję burmistrza Pawła Okrasy. Wzywam burmistrza Wielunia do natychmiastowego zerwania umowy na wynajem hali sportowej na organizację wydarzenia, które przynosi miastu hańbę – dodał poseł.

Decyzji o wynajęciu hali sportowej na organizację gali broni burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. Więcej na ten temat: Burmistrz Wielunia ostro odpowiada w sprawie kontrowersyjnej gali MMA. Broni decyzji o wynajęciu hali.

Warto dodać, że cała sprawa odbiła się szerokim echem w Internecie. Więcej na ten temat w naszym artykule: „Urząd Miejski w Wieluniu siedziba patologii”. Internauci nie zostawiają na Wieluniu suchej nitki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
2 lat temu

Był Radom, potem Kraśnik, Sosnowiec a teraz Wieluń szturmem wdarł się na pierwsze miejsce obciachu 😀
Cała Polska gratuluje!

Irena
2 lat temu

Miastu robi swinstwo ponizej pasa NIE DOPUSCMY MAFI !!!!!

Kah
2 lat temu

Hanba wstyd mafioz dziad

Mega
2 lat temu

Okrasa nieźle pojechał po Stanowskim. Stanowski pewnie nie przyjmie zaproszenia bo Okrasa to nie Kapela

Robo
2 lat temu

Wieluń wstyd i jeszcze raz burmistrz wstyd a może sam jest mafioza

ewa_lipka
2 lat temu

Wstyd mi za ludzi co jaka stado baranów poszło za słowami Stanowskiego, który ich wykorzystał do prywatnej wojny. Brak własnego zdania i umijetnosci myslenia. Ten sam pseudo dziennikarz promuje KSW i Gromde. W KSW walczył Antek który krepował i wywoził ludzi ,czynny udział w kilku zabojstwach Działał dla Bajbusa z grupy Mokotowskiej Wyszedł za donosy. Gromda kryminał, niejaki nikos roztrzaskał 4 latkowi głowę kamieniem, inny okradł 63 latke na 30 000 i próbowął udusić. I to dziennikarzowi nie przeszkadzało bo to byli koledzy współredaktora portalu.

śmieszek
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  ewa_lipka

Najman, podpisuj się jak chcesz, ale tu i tak nic nie wybielisz 🙂

Znismaczony
2 lat temu

Tragedia ci gangsterzy ktorzy jeszcze zyja powinna do konca zycia siedzeć w ciemnej zimnej celi o szklance wody i chleba za te krzywdy co wyrzadzili ludzi Najman sportowcu bokserze zawodniku mma to jest twoj koniec. Mozesz u siebie w domu w silownie postawic sobie pomnik tego slowika wy******** łobuzy

Killerbird
2 lat temu

Paweł Okrasa, Marcin Najman i andrzej zieliński ps. “SŁOWIK’……działają wspólnie i w porozumieniu? Szkoda tego Wielunia

Najman
2 lat temu

Wstyd i Hańba

oburzonychłop
2 lat temu

Okrasa coś ty chłopie zrobił wstyd

Melek
2 lat temu

Skandal

Andzia
2 lat temu

Wstyd nigdy nie pojade do Wielunia

Wiesław
2 lat temu

Wstyd dla miasta ze wladza miasta pozwalaja i promuja bandytów za posrednictwem hali sportowej wielki skandal.

Jansen CTJ
2 lat temu

A ja chciałem w WIELTONIE 12 naczep do moich ciężarówek zamówić. W życiu tego nie zrobię. Nie będę płacił characzu mafiozom. W poniedziałek jadę do konkurencji.

Mikel
2 lat temu

najmana wszyscy bili ,często po głowie wiec nie wymagam myślenia ale burmistrz …

Łukasz
2 lat temu

Ja nie jestem z Wielunia. Ale obiecuje wam że jak zorganizujecie tą imprezę to będę aktywnie lobbował za tym aby nikt już u was żadnej imprezy nie zrobił. Możecie się sami w tym błocie taplać. Nikt nie będzie chciał z wami robić interesów. Już właśnie powstaje lista największych podmiotów gospodarczych z Wielunia. W waszym interesie jest to aby zablokować tą walkę. Inaczej bojkot i ostracyzm dotknie was wszystkich.

Wieluński Legionista
2 lat temu

Okrasa nie wstyd ci

Wieluński Legionista
2 lat temu

Najman W……. LAJ nikt cie tu lapsie nie chce

Franek
2 lat temu

Ale obciach. Promocja mafii pruszkowskiej, która w latach 90 niszczyła ludziom życie.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
20
0
Podziel się swoją opiniąx