R e k l a m a

Burmistrz Wielunia ostro odpowiada w sprawie kontrowersyjnej gali MMA. Broni decyzji o wynajęciu hali

R e k l a m a

Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa ostro odpowiedział na krytykę w sprawie organizacji w Wieluniu kontrowersyjnej gali MMA-VIP 4. Jak stwierdził, jest zwolennikiem wolności słowa i poglądów. Zaprosił też do Wielunia Krzysztofa Stanowskiego.

Dziennikarz Krzysztof Stanowski już od pewnego czasu nie jest – delikatnie mówiąc – największym fanem Marcina Najmana. W przeszłości dochodziło pomiędzy nimi do licznych utarczek. Po tym, jak Najman ogłosił, że gala MMA odbędzie się w Wieluniu, Stanowski od razu podchwycił temat na Twitterze. „Czy to prawda, że wasze miasto zhańbi się organizacją gali, której twarzą jest były szef mafii pruszkowskiej, Andrzej Z. “Słowik”? Byłbym wdzięczny za odpowiedź” – napisał Stanowski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Ponieważ zostałem przez pana, nie powiem zaatakowany, ale zaczepiony, w związku z tym, że będzie w Wieluniu organizowana gala MMA-VIP, to postanowiłem na pańskie pytania odpowiedzieć – zwrócił się Stanowskiego burmistrz Paweł Okrasa w swoim filmowym oświadczeniu. Jak podkreślił Paweł Okrasa, umowa na organizację gali została zawarta ze spółką MMA-VIP.

– Ani wśród właścicieli tej spółki, ani wśród osób zarządzających tą spółką, nie figuruje nazwisko Andrzeja Zielińskiego („Słowika” – przyp. red.). Żadna taka postać w tej spółce nie figuruje. Jest to spółka w pełni legalna, działająca na terenie naszego kraju – wskazuje w swoim oświadczeniu burmistrz Paweł Okrasa. Jak dodaje, żadne osoby figurujące w rejestrze KRS jako związane ze spółką nie były karane, a w samej spółce nie widać nic złego z punktu widzenia prawnego.

Burmistrz zapewnił też, że Gmina Wieluń nie jest organizatorem ani współorganizatorem tej gali, a jedynie wynajęła na warunkach komercyjnych halę sportową przy ul. Częstochowskiej

Paweł Okrasa: Wynajmiemy halę nawet na nabożeństwo ku czci dębu Bartek

– Gdyby pan się zgłosił, panie Krzysztofie (Stanowski – przyp. red.), do nas, do Wielunia, że chciałby pan na przykład zorganizować wydarzenie pod nazwą „zlot osób poszkodowanych przez firmy bukmacherskie”, bo pan jest twarzą jednej z firm bukmacherskich, to wtedy też byśmy panu taką halę wynajęli. Pomimo tego, że wiemy, iż hazard jest bardzo niebezpieczny dla człowieka – mówił dalej w swoim oświadczeniu burmistrz Paweł Okrasa.

Później włodarz Wielunia rozkręcił się jeszcze bardziej. Zapewnił, że chętnie wynająłby halę również na zawody w piciu piwa na czas, czy nawet na nabożeństwo ku czci dębu Bartek, gdyby Krzysztof Stanowski chciał założyć kościół, w którym dąb Bartek miałby status boga. – Tak po prostu działa wolny rynek, tak działa też wolność słowa w tym kraju – argumentował Okrasa.

Burmistrz Wielunia odniósł się też do tego, że na gali będzie „Słowik”, były szef gangu pruszkowskiego. Okrasa stwierdził, że nie ma na to wpływu. – Jeżeli pan Andrzej Zieliński nabyłby bilety na mecz Polska – Rosja, czyli na mecz barażowy o wejście do mistrzostw świata, to pan by zadzwonił do pana prezesa Kuleszy (prezes PZPN – przyp. red.), żeby ten mecz odwołać, ponieważ pan Zieliński będzie na tym meczu? – zapytał retorycznie Stanowskiego burmistrz Okrasa.

Na koniec włodarz Wielunia zaprosił Krzysztofa Stanowskiego do Wielunia na „kawę i dobry obiad”. Jak stwierdził, dzięki rozgłosowi w sprawie kontrowersyjnej gali sporo osób dowiedziało się o Wieluniu, co miało przełożyć się na zwiększone zainteresowanie przygotowaną przez samorząd ofertą niższych podatków od środków transportu.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wielozadaniowy
2 lat temu

Świetna decyzja burmistrza Wielunia.

AlfaBravo
2 lat temu

Burmistrzu, tak wielu sportowców chce przyjechac do Wielunia w zamian za gangsterke. Czekam tylko az zgłoszą sie plywacy, tylko gdzie oni poplywaja? Na post komunistycznym basenie?

Maniek
2 lat temu

I to jest burmistrz nie boij się podejmować decyzji i jeden z niewielu których interesuję nie tylko miasto, ale też całe okoliczny powiat

Magda
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Maniek

Jesteś na poziomie równym co twój burmistrz. Pewnie w urzędu piszesz? 😀

Jaca
2 lat temu

Burmistrz ma rację umów się dotrzymuje. Niestety nie było chyba konsultacji z mieszkańcami a ci mogą dojść do wniosku że jest burmistrz częścią ukladu co może mieć negatywny wpływ na całe miasto no i na jego kariere.

Grzegorz
2 lat temu

Pan burmistrz zapomiał, że reprezentuje mieszkańców swojego miasta, mam nadzieję, że to jego ostatnia kadencja. Postanowił w zamian za pieniądze iść ramię w ramię z tymi którzy niegdyś w brutalny sposób niszczyli ten kraj i jego obywateli. Po tej sytuacji nie powinien już piastować żadnego urzędu, tym bardziej, że swoją wypowiedzią udowodnił, że jest zwykłym kretynem

JAREK,M
2 lat temu

Jak zwolennicy tej “gali” rozwalą po pijaku i narkotykach połowę Wielunia i pobiją kilka osób to wtedy Okrasa pójdzie po rozum do głowy i mam nadzieję że po 5 marca zrzeknie się stanowiska burmistrza,

Marcin Łajman
2 lat temu

No dzban.
Ku**@ dzban.

adam
2 lat temu

Każdy ma prawo do swojego zdania. Nie mozna ulegać naciskom.

JAREK,M
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  adam

Ale w tym wypadku u siebie w domu bo to okrasa jest dla nas a nie my dla niego hala nie jest jego prywatną własnością.

Inwestor
2 lat temu

Miałem w planach inwestycję w Wieluniu. Po tym co burmistrz wielunia zrobil juz nie mam takich planów..

Mafiawon
2 lat temu

Wstyd! Nie widzisz już Pan burmistrz promowania, chelpienia i stawiania na tronie gangstera. Nie rozumie Pan burmistrz również dlaczego inne miasta się wycofały? Nie rozumie dlaczego tyle osób sobie tego nie życzy? Naprawdę?

kaim
2 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mafiawon

On to rozumie tylko przytulił pod stołem kasę bo ma długi.
Sprzedał się jak ostatnia dzwka 🙂

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
13
0
Podziel się swoją opiniąx