R e k l a m a

„Zmiana warty” w wieluńskiej policji. Insp. Grzegorz Libura przeszedł na emeryturę

R e k l a m a

24 lutego oficjalnie pożegnano Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, insp. Grzegorza Liburę. Doświadczony policjant przeszedł na emeryturę po blisko 30 latach służby.

Insp. Grzegorz Libura 24 lutego 2022 roku oficjalnie pożegnał się z policyjnym mundurem. Pełnił służbę w policji od 1 września 1992 roku, kiedy rozpoczynał jako funkcjonariusz Kompani Patrolowo – Interwencyjnej Stare Miasto we Wrocławiu. Przez lata był związany z wrocławską policją, w której obejmował stopniowo coraz wyższe stanowiska. Podczas swojej służby został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

16 kwietnia 2018 roku powierzono mu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, a od 16 lipca tego samego roku został oficjalnie powołany na stanowisko komendanta wieluńskiej jednostki. Ostatecznie pożegnał się z mundurem 24 lutego 2022 roku, po niespełna czterech latach zarządzania wieluńską komendą. Zorganizowano z tej okazji kameralną uroczystość.

– Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji osobistych planów złożyli komendantowi zaproszeni samorządowcy, komendanci ościennych jednostek Policji, delegacje kadry kierowniczej i pracowników wieluńskiej komendy – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela.

Nowym komendantem wieluńskiej policji będzie mł. insp. Monika Hurko-Nesterowicz, dotychczas pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach. Będzie to pierwsza kobieta, która obejmie stery wieluńskiej komendy. Monika Hurko-Nesterowicz jest związana z policją od 1992 roku. Służbę zaczynała w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Warto dodać, że zmiana nastąpiła również na stanowisku Komendanta Powiatowego Straży Pożanej w Wieluniu. Więcej na ten temat w naszym artykule: Komendant straży pożarnej w Wieluniu, bryg. Tomasz Lewiński, pożegnał się ze służbą.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,529fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx