R e k l a m a

„Zmiana warty” w wieluńskiej policji. Insp. Grzegorz Libura przeszedł na emeryturę

R e k l a m a

24 lutego oficjalnie pożegnano Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, insp. Grzegorza Liburę. Doświadczony policjant przeszedł na emeryturę po blisko 30 latach służby.

Insp. Grzegorz Libura 24 lutego 2022 roku oficjalnie pożegnał się z policyjnym mundurem. Pełnił służbę w policji od 1 września 1992 roku, kiedy rozpoczynał jako funkcjonariusz Kompani Patrolowo – Interwencyjnej Stare Miasto we Wrocławiu. Przez lata był związany z wrocławską policją, w której obejmował stopniowo coraz wyższe stanowiska. Podczas swojej służby został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

16 kwietnia 2018 roku powierzono mu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu, a od 16 lipca tego samego roku został oficjalnie powołany na stanowisko komendanta wieluńskiej jednostki. Ostatecznie pożegnał się z mundurem 24 lutego 2022 roku, po niespełna czterech latach zarządzania wieluńską komendą. Zorganizowano z tej okazji kameralną uroczystość.

– Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji osobistych planów złożyli komendantowi zaproszeni samorządowcy, komendanci ościennych jednostek Policji, delegacje kadry kierowniczej i pracowników wieluńskiej komendy – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela.

Nowym komendantem wieluńskiej policji będzie mł. insp. Monika Hurko-Nesterowicz, dotychczas pierwszy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach. Będzie to pierwsza kobieta, która obejmie stery wieluńskiej komendy. Monika Hurko-Nesterowicz jest związana z policją od 1992 roku. Służbę zaczynała w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Warto dodać, że zmiana nastąpiła również na stanowisku Komendanta Powiatowego Straży Pożanej w Wieluniu. Więcej na ten temat w naszym artykule: Komendant straży pożarnej w Wieluniu, bryg. Tomasz Lewiński, pożegnał się ze służbą.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx