R e k l a m a

Wieluń: Akcja pomocy dla Ukrainy. Można przynosić dary do dawnej siedziby szkoły muzycznej

R e k l a m a

W związku z sytuacją na Ukrainie od 28 lutego 2022 roku do odwołania Oddział Rejonowy PCK Wieluń i Urząd Miejski w Wieluniu uruchamiają zbiórkę rzeczy i artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności.

Akcję #napomocUkrainie będą wspierać wieluńscy harcerze i wolontariusze. Dary można przynosić do siedziby byłej Szkoły Muzycznej przy ul. Królewskiej 1 w Wieluniu od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 18:00. Kontakt pod numerami telefonów: 609 375 419 lub 667 736 700.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Organizatorzy zwracają się z prośbą o przekazywanie aktualnie najbardziej potrzebnych rzeczy, tj.:

  • pościel, śpiwory, koce, karimaty – tylko nieużywane,
  • środki opatrunkowe,
  • artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia: makarony, kasze, ryż, mąka, cukier, olej spożywczy, przetwory owocowe i warzywne, konserwy rybne, mięsne, pasztety,
  • artykuły chemii gospodarczej: płyny do zmywania, proszki i płyny do prania, płyny do płukania tkanin, pasty i szczoteczki do zębów, preparaty i środki czyszczące, ręczniki papierowe.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił też zbiórkę środków. Pozyskane pieniądze będą przeznaczone w pierwszej kolejności na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz na zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA” oraz za pomocą PayU na stronie PCK: https://pck.pl/wspieraj-nas/.

Czytaj też: Wojna na Ukrainie. Urząd Miejski w Wieluniu prowadzi bazę wolnych miejsc dla uchodźców.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx