R e k l a m a

Strażacy z OSP Wieluń zbierają na nowy wóz. Będzie wydarzenie na Dzień Strażaka

R e k l a m a

Ochotnicza Straż Pożarna w Wieluniu zbiera środki na zakup nowego wozu. Druhowie uruchomili już internetową zrzutkę, a w długi majowy weekend zorganizują ciekawe wydarzenie z okazji Dnia Strażaka.

Auto, które planują kupić wieluńscy strażacy-ochotnicy, to renault D16. Wóz będzie w stanie pomieścić 3500 litrów wody, a jego cena to – bagatela – prawie 940 tys. złotych. Jednostka dostała, jako jedna z sześciu w naszym regionie, promesę dofinansowania z MSWiA. Więcej na ten temat w naszym artykule: Sześć nowych wozów trafi do jednostek OSP w naszym regionie. Wiemy, do których! Wartość dotacji to jednak 400 tys. złotych, czyli mniej niż połowa potrzebnych środków. Gmina Wieluń z kolei na ten moment jest gotowa dołożyć 350 tys. złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Oznacza to, że brakuje nam prawie 200 tys. złotych, które musimy uzbierać sami, aby zrealizować ten projekt. Jeśli nam się nie uda tego zrobić, pieniądze z dofinansowań przepadną i o nowy wóz będziemy mogli się starać dopiero za kilka lat – wskazują strażacy z OSP Wieluń.

Druhowie od kilku dni prowadzą w Internecie zbiórkę na zakup auta. Można ją znaleźć tutaj – https://zrzutka.pl/e7t9up. Aby zainteresować mieszkańców jednostką i pasją druhowie postanowili też zorganizować wydarzenie, które odbędzie się w 3 maja w godzinach 15:00 – 19:00 na placu Legionów w Wieluniu.

– Czekają na Was pokazy ratownictwa technicznego i medycznego, zostaniecie zapoznani z wyposażeniem wozu bojowego, odbędą się szkolenia dla młodzieży z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz konkursy, w których głównymi nagrodami będą dwa nowe rowery – zapraszają strażacy. Podczas całej akcji będzie można wspomóc OSP Wieluń, wrzucając darowiznę na nowy wóz do puszek.

Warto zaznaczyć, że Ochotnicza Straż Pożarna w Wieluniu została założona w 1877 r., co czyni ją jedną z najstarszych jednostek w Polsce. Wieluńscy strażacy-ochotnicy notują w ostatnim czasie wiele wyjazdów. Tylko w tym roku – do 19 kwietnia – interweniowali już 34 razy. Obecnie poruszają się ponad 40-letnim starem 244. Jak podkreślają, jeśli nie uda im się sfinalizować zakupu nowego wozu, dzięki zebranym środkom zostanie zakupiony sprzęt ratunkowy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx