R e k l a m a

Kolizje, mandaty i nietrzeźwi kierujący. Majówka na drogach powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

12 kolizji drogowych odnotowali policjanci podczas majowego weekendu na drogach powiatu wieluńskiego. Dwie z nich spowodowali nietrzeźwi kierowcy. Policjanci nałożyli też 104 mandaty za popełnione wykroczenia.

Podczas długiego majowego weekendu stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu wieluńskiego, prowadząc kontrole drogowe. Funkcjonariusze nałożyli w tym czasie 104 mandaty karne za popełnione wykroczenia. Zatrzymali też prawo jazdy 56-letniej kobiecie, która kierując oplem astra przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 75 km/h.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Ponadto mundurowi zatrzymali również 13 dowodów rejestracyjnych, z czego 6 za stan techniczny pojazdów oraz 7 za brak aktualnych badań technicznych samochodu. W trakcie działań wyeliminowano z ruchu 4 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy spożywając wcześniej alkohol zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu oraz 3 nietrzeźwych rowerzystów – wskazuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

W dwóch przypadkach nietrzeźwi kierowcy doprowadzili do zdarzeń drogowych. Do pierwszego z nich doszło 2 maja 2022 roku na ul. Jagiełły w Wieluniu. Sprawca zdarzenia był poszukiwany przez policjantów i strażaków, ostatecznie udało się go znaleźć na okolicznych polach. Więcej na ten temat w naszym artykule: Dwa samochody zderzyły się w Wieluniu. Jeden z kierowców uciekł w pola.

Do drugiego ze zdarzeń doszło również 2 maja, tym razem na ul. Warszawskiej w Wieluniu. Skierowani na miejsce mundurowi ustalili, że 45-letni kierowca samochodu ciężarowego man zmieniając pas ruchu doprowadził do zderzenia się z osobowym oplem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

– Badanie alkomatem 45-letniego kierowcy ciężarówki wykazało, że miał niespełna promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – informuje st. asp. Katarzyna Grela. I przypomina, że za tego typu przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx