R e k l a m a

Przedłużenie ul. Popiełuszki w Wieluniu. Kiedy przetarg i budowa?

R e k l a m a

Podczas ostatniej sesji wieluńskiej rady miejskiej poruszono temat planowanego przedłużenia ulicy Popiełuszki na północ, do ulicy Sieradzkiej. Jak zapowiedział burmistrz Paweł Okrasa, przetarg na wykonanie prac zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a cała inwestycja ma być gotowa najpóźniej za dwa lata.

O tę istotną dla kierowców inwestycję dopytywali burmistrza radni Robert Duda oraz Robert Kaja. Miasto co prawda jest w posiadaniu dokumentacji oraz kosztorysu budowy drogi, ale dokumenty te zostały opracowane kilka lat temu i wymagają aktualizacji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zleciliśmy już opracowanie aktualizacji kosztorysu. Spotkaliśmy się też z kilkoma przedsiębiorcami, którzy w tamtym terenie mają swoje działalności, żeby jeszcze teraz na etapie projektu dokonać ewentualnych modyfikacji. W przypadku niektórych już pewne zmiany zaszły, żeby zjazd był w innym miejscu – wyjaśniał burmistrz Paweł Okrasa.

Firma opracowująca projekt planuje też spotkanie z przedsiębiorcami z ulicy Ciepłowniczej, gdzie występuje problem z parkowaniem. Chodzi o uporządkowanie kwestii parkowania samochodów osobowych i ciężarowych, których w tej przemysłowej części miasta nie brakuje.

– Jeżeli uda nam się te wszystkie uzgodnienia i aktualizację kosztorysu dokonać do końca lipca, połowy sierpnia, to na przełomie sierpnia i września powinno się udać ogłosić przetarg na to zadanie. Chcielibyśmy, żeby ta inwestycja skończyła się do końca pierwszego półrocza 2024 roku – zapowiedział włodarz miasta.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie możliwa do zrealizowania dzięki dofinansowaniu w kwocie 18,7 mln złotych, przyznanego w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Więcej na ten temat w naszym artykule Wieluń: Będzie przedłużenie ul. Popiełuszki na północ! Ratusz dostał 18,7 mln złotych. Szerzej o inwestycjach w regionie, które otrzymały rządowe dofinansowanie, pisaliśmy natomiast tutaj: Ponad 120 mln złotych dla samorządów z powiatu wieluńskiego. Na co pójdą środki?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
WKS WIELUN
1 rok temu

Lepiej już nic niech ratusz nie robi skoro rondo koło Lidla poprawiają już 2 tygodnie dzielni panowie już zdjęli kostkę w tak długim czasie brawo burmistrz nie przemęczając się kasa ma się zgadzać a ludźmi się nie przejmuje katolik organista i kochanek w jednym WSTYDU NIE Masz panie najman

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,671fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx