R e k l a m a

Wieluń: Będzie przedłużenie ul. Popiełuszki na północ! Ratusz dostał 18,7 mln złotych

R e k l a m a

Ulica Popiełuszki w Wieluniu będzie przedłużona na północ, dzięki czemu kierowcy zyskają całkiem nowe połączenie drogowe pomiędzy ulicami Warszawską i Sieradzką. Inwestycja będzie dofinansowana kwotą 18,7 miliona złotych w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych.

Znane są już wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Wnioski o dofinansowanie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego oraz związki JST w kraju. Z rządowego programu przyznano dofinansowanie na realizację prawie 5 tysięcy projektów we wszystkich regionach Polski. Bezzwrotne dofinansowanie otrzymają wszystkie samorządy, które złożyły chociaż jeden wniosek w tej edycji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W skali całego kraju najwięcej środków przyznano na inwestycje drogowe (14,28 mld zł), wodno – kanalizacyjne (4,88 mld zł) oraz inwestycje w infrastrukturę sportową (2,51 mld zł). O przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie Bank Gospodarstwa Krajowego wystawi promesy wstępne dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie 9 miesięcy od ich otrzymania.

Droga Wielunia po rządowe środki była wyboista

Gmina Wieluń dostanie wsparcie w kwocie 18,7 mln złotych na budowę przedłużenia ul. Popiełuszki od Ronda Praw Kobiet (skrzyżowanie z ul. Warszawską) aż do ulicy Sieradzkiej (skrzyżowanie przy dawnym biurowcu Zugilu). Oznacza to, że powstanie wreszcie długo wyczekiwany północny fragment tzw. drogowej trasy średnicowej Wielunia.

Warto przypomnieć, że po pierwszym naborze wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład wieluński samorząd był jednym z nielicznych w kraju, które nie dostały ani grosza wsparcia. Szerzej informowaliśmy o tym w naszym artykule: Gmina Wieluń jako jedyna w województwie bez dotacji z programu inwestycji strategicznych. Aby nie dopuścić do kolejnej podobnej porażki, przed drugim naborem wniosków poseł Paweł Rychlik spotkał się z delegacją władz Wielunia, na czele z burmistrzem Pawłem Okrasą. O tym spotkaniu również informowaliśmy: Spotkanie władz Wielunia z Pawłem Rychlikiem. Wreszcie będą pieniądze na inwestycje? Jak widać, ustalenia przyniosły namacalny efekt.

Łącznie do samorządów z powiatu wieluńskiego w ramach drugiej edycji programu trafi ponad 120 milionów złotych. Na jakie zadania inwestycyjne? Szerzej na ten temat informujemy w artykule: Ponad 120 mln złotych dla samorządów z powiatu wieluńskiego. Na co pójdą środki?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx