R e k l a m a

Województwo łódzkie: Ponad 7 milionów złotych na elektryczne autobusy

R e k l a m a

Zarząd Województwa Łódzkiego wsparł zakup ekologicznych, elektrycznych autobusów dla pasażerów komunikacji miejskiej w Zduńskiej Woli i Bełchatowie.

Dzięki dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Zduńskiej Woli będzie mogło kupić dwa elektryczne autobusy. Wartość tej inwestycji to prawie 6,3 miliona złotych. Dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi blisko 4 mln 358 tys. zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Bełchatów natomiast przy wsparciu samorządu województwa łódzkiego uzupełni swój tabor o jeden autobus elektryczny. Koszt jego zakupu to ponad 3 mln 877 tys. zł. Dotacja, również z EFRR, sięgnęła blisko 2 mln 680 tys. zł.

W obu miastach zakup przyjaznych środowisku, ekologicznych autobusów pozwoli ograniczyć emisję spalin do atmosfery, a tym samym przełoży się na poprawę jakości powietrza oraz stanu środowiska naturalnego w regionie.

Z unijnych dotacji na zakup nowoczesnych, ekologicznych autobusów nie korzystała nigdy gmina Wieluń, która nie posiada własnego przewoźnika i korzysta z usług firm zewnętrznych. Ostatni przetarg na obsługę komunikacji miejskiej w Wieluniu zakończył się fiaskiem. Więcej na ten temat w artykule Wieluń: Przetarg na komunikację miejską unieważniony. Co dalej z autobusami?

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx