R e k l a m a

Strażacy z OSP Dąbrowa Rusiecka zbierają na nowe auto. I Ty możesz pomóc!

R e k l a m a

Strażacy z OSP w Dąbrowie Rusieckiej zwracają się do mieszkańców z prośbą o pomoc w zakupie nowego wozu. Trwa zbiórka w Internecie na ten cel. Brakuje jeszcze około 80 tys. złotych.

Druhowie z Dąbrowy Rusieckiej podkreślają, że to już 75 lat, odkąd ich jednostka jest zawsze w gotowości. Tworzą ją ludzie gotowi o każdej porze dnia i nocy nieść pomoc innym. Teraz jednak oni sami są w potrzebie. – Czas naszego starego wozu bojowego powoli się kończy, a bez niego nie będziemy w stanie dojechać do zdarzenia, by nieść pomoc potrzebującym – alarmują strażacy-ochotnicy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na wyposażeniu jednostki znajduje się obecnie jeden, prawie 30-letni, samochód marki Opel, który zaczyna przysparzać druhom coraz więcej problemów. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim potrzebującym strażacy muszą zasilić swój tabor nowym pojazdem. Druhom udało się już zgromadzić na ten cel około 362 tys. złotych – po 166 tys. od MSWiA oraz gminy Rusiec, a także 30 tys. zł ze środków własnych i od sponsorów. Tymczasem nowe auto marki Iveco, które marzy się druhom, kosztuje około 415 tys. Brakuje więc jeszcze około 53 tys. złotych.

Trwa zbiórka w Internecie

Strażacy ruszyli ze zbiórką przez Internet, gdzie jak dotąd – na dzień przygotowywania artykułu – udało się zebrać niespełna 2 tys. złotych. Zbiórkę możecie znaleźć i wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/nowe-auto-strazackie-dla-osp-dabrowa-rusiecka

– Mamy nadzieję, że ta zrzutka umożliwi nam spełnienie naszych marzeń o nowym samochodzie, który będzie służył w naszej jednostce kolejne dekady. My, jako strażacy, staramy się robić wszystko, aby nasza jednostka w dalszym ciągu mogła służyć naszym mieszkańcom o każdej porze dnia i nocy. Dla was idziemy w ogień – podsumowują druhowie.

OSP w Dąbrowie Rusieckiej, mimo że nie jest jednostką w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, aktywnie uczestniczy w działaniach ratowniczych realizowanych na terenie gminy Rusiec oraz powiatu. Druhowie mogą pochwalić się stuprocentowym udziałem w zadysponowanych działaniach ratowniczych, a także w licznych działaniach społecznych.

OSP Wieluń ma to już za sobą

Warto dodać, że podobną walkę o środki całkiem niedawno przeżywali strażacy z OSP Wieluń. Ostatecznie kilka dni temu udało się podpisać długo wyczekiwaną umowę na zakup nowego pojazdu. Więcej na ten temat w naszym artykule: Miasto dołożyło pieniędzy. Będzie nowy wóz dla OSP Wieluń!

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx