R e k l a m a

16-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratował ją policjant po służbie

R e k l a m a

Policjant z wieluńskiej komendy uratował życie 16-latki, która chciała popełnić samobójstwo. Przypadek sprawił, że mundurowy po służbie znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i zapobiegł tragedii.

Policjant o którym mowa, to asp. Damian Grobelny, zastępca dyżurnego w wieluńskiej komendzie. Oprócz tego Grobelny angażuje się też w życie jednostki OSP Opojowice, której jest naczelnikiem. W środę, 17 sierpnia 2022 roku, w czasie wolnym od służby przejeżdżał skuterem w okolicach obwodnicy Wielunia. Jadąc mało uczęszczaną boczną drogą, pod wiaduktem, zobaczył leżącą na ziemi młodą dziewczynę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podejrzewając, że może ona potrzebować pomocy, bez chwili wahania zareagował. Nastolatka leżała nieprzytomna, jej oddech był płytki. Miała zaciśnięty na szyi pasek. Obok leżały puste opakowania po lekach – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Aspirant Grobelny wiedząc, jak ważna w takiej sytuacji jest każda minuta, zdjął pętlę i monitorował funkcje życiowe młodej kobiety. Wezwał też na miejsce służby ratunkowe. Dzięki jego szybkiej i profesjonalnej pomocy 16-latka trafiła na czas pod opiekę medyków.

– Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami – przypomina st. asp. Katarzyna Grela.

    • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
    • Telefon Zaufania dla Dorosłych – 116 123
    • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121 212
    • W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy – 112

Warto pamiętać, że myśli samobójcze mogą się przytrafić każdemu, kto czuje, że przerastają go jego problemy, nie widzi sensu pokonywania trudności i myśli, że nikt nie jest stanie mu pomóc. Nie należy lekceważyć smutku i problemów dziecka.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AlfaOne
1 rok temu

Jak szmaciarz sie tym moze chwalic wiedzac ze bylo inaczej i wcale nie jest batmanem…

Anonim
1 rok temu

Pierwszy był rolnik, który przejeżdżał tamtą drogą i to on zaczął pomagać dziewczynie

Aldi
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Anonim

Ale wiesz pan policjant media muszą wylansować tzn zmyślić

Anonim
1 rok temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Aldi

Sam policjant chciał się wylansować i poszedł z tym do mediów, nie pomyślał nawet jak ta dziewczyna się poczuje jak będzie czytać artykuły o niej, bo przecież sława najważniejsza

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,758fanówPolub nas
810obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx