R e k l a m a

Wspólna akcja policjantów z wielu komend w Wieluniu. Odnotowali 110 wykroczeń

R e k l a m a

132 kontrole drogowe przeprowadzili wieluńscy mundurowi, wspomagani przez grupę Speed z Łodzi oraz policjantów z ościennych komend. Wszystko w ramach międzypowiatowych działań prewencyjnych pod nazwą Bezpieczny Wieluń.

Działania przeprowadzono w piątek, 19 sierpnia 2022 roku, z inicjatywy wieluńskich stróżów prawa. W prowadzonej akcji policjantów wieluńskiej „drogówki” wspomagali mundurowi z ościennych komend: Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Pajęczna, Radomska i Wieruszowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Podczas służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, ich brawurową jazdę, próby organizowania nielegalnych wyścigów. Pod lupę wzięto również zachowania kierowców w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej – dodaje policjantka.

Również w tym dniu mundurowi prowadzili akcję pn. „Motocykliści”, w ramach której zwracali uwagę na wszystkie nieodpowiedzialne zachowania użytkowników jednośladów. Celem tej akcji było przede wszystkim wyeliminowanie brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów.

– Prowadzone działania miały charakter zarówno dynamiczny jak i statyczny. Pomiarów prędkości dokonywano zarówno poprzez wykorzystanie radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, jak również za pomocą ręcznych mierników prędkości – przekazuje st. asp. Katarzyna Grela.

Podczas całodniowej akcji funkcjonariusze przeprowadzili 132 kontrole drogowe i odnotowali 110 wykroczeń, w tym 72 przypadki dotyczyły przekroczeń dozwolonej prędkości. Policjanci łączenie nałożyli 79 mandatów karnych i zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych. Oprócz tego, jeden z kierowców stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Również 19 sierpnia mundurowi pracowali na miejscu groźnie wyglądającego zdarzenia  drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Świat. Więcej na ten temat w artykule Groźne zderzenie w gminie Wieluń. 7-latek trafił do szpitala.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx