R e k l a m a

To już pewne. 1 listopada na ulice gminy Wieluń wyjedzie ABX2bus

R e k l a m a

Od 1 listopada 2022 roku zmieni się przewoźnik obsługujący wieluńską komunikację miejską. Firmę PKS Wieluń zastąpi ABX2bus.

Po wielu latach obsługiwania komunikacji miejskiej przez PKS Wieluń, tym razem zlecenie to przypadnie konkurentowi wieluńskiej spółki. Firma ABX2bus z gminy Rudniki okazała się tańsza od PKS-u (6,17 zł netto kontra 7,56 zł netto za każdy przejechany kilometr) i będzie obsługiwać autobusy miejskie przez najbliższe cztery lata.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Informację o zmianie przewoźnika od 1 listopada przekazała oficjalnie podczas ostatniej sesji rady miejskiej wiceburmistrz Wielunia, Joanna Skotnicka-Fiuk. ABX2bus obsłuży linie dwunastoma nowymi autobusami. Zgodnie z wymogami przetargu, każdy z pojazdów musi mieć co najmniej 32 miejsca dla pasażerów (łącznie: siedzące i stojące). Do końca października trwa jeszcze umowa na świadczenie przewozów zawarta z firmą PKS Wieluń.

Warto dodać, że zmiana przewoźnika nie będzie mieć istotnego wpływu na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Przejazdy nadal będą darmowe, a rozkład jazdy póki co nie ulegnie zmianie.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,663fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx