R e k l a m a

Tajniki kosmetologii tematem spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu

R e k l a m a

Fryzjerstwo i kosmetologia to dwie dziedziny zawodowe z branży mody, estetyki i stylizacji bezpośrednio ze sobą związane. Najlepiej wystylizowana fryzura traci blask przy niedobrze dobranym makijażu. Perfekcyjny makijaż niknie przy niestarannie wykonanej fryzurze.

O blaskach i cieniach zawodu kosmetolog i kosmetyczka dowiedziały się uczennice uczące się w zawodzie fryzjerka z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu podczas spotkania z panią Ewą Froniewską, profesjonalną kosmetolog – wizażystką, właścicielką salonu urody „Eva”. Spotkanie zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieluniu. Podczas wydarzenia uczestniczki dowiedziały się wielu ciekawych informacji, takich jak: różnica pomiędzy kosmetyczką, a kosmetolog, jak zostać kosmetyczką, o prawidłowych zasadach utrzymania czystości w salonach kosmetycznych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Szczególnie dokładnie omówiono zabiegi, jakie kosmetyczka może wykonać na skórze twarzy oraz jak dbać o skórę głowy podczas usług fryzjerskich. Omówiono, jak popranie dopasować fryzurę do makijażu oraz jak fryzjerka może doradzić dobranie odpowiedniego make up. Pani Ewa opowiedziała o zabiegach pielęgnacyjnych wykonywanych w swoim salonie i efektach takich zabiegów oraz o estetyce dłoni fryzjera.

Warsztaty te, to już kolejna inicjatywa zawodoznawcza, jaką Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieluniu zrealizowała w tym roku szkolnym na rzecz uczennic kierunku fryzjer w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu. 17 września pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Wieluniu dla wyróżniających się uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu, kształcących się w zawodzie fryzjer, zorganizowali wyjazd do Warszawy na targi fryzjerskie i kosmetyczne Beauty Forum & Hair 2022. Więcej na ten temat w naszym artykule: Młodzież z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu wyjechała na targi fryzjersko – kosmetyczne.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx