R e k l a m a

Niebezpieczna sytuacja na ul. Sieradzkiej w Wieluniu [FILM OD CZYTELNIKA]

R e k l a m a

Czytelnik portalu INFO Wieluń był świadkiem niebezpiecznej sytuacji na ul. Sieradzkiej w Wieluniu, w rejonie skrzyżowania z Mokrą. Jeden z kierowców niebezpiecznie wyprzedził auto, które zwolniło, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych, jak również omijanie samochodów, które zatrzymały się, by ustąpić pierwszeństwa pieszym, to jedne z potencjalnie najgroźniejszych wykroczeń na drogach. Do takiej właśnie sytuacji doszło w poniedziałek wieczorem, 18 października, na ul. Sieradzkiej w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nasz Czytelnik – kierowca ciężarówki – jadąc w kierunku Sieradza, zbliżał się do przejścia, na które wkraczał pieszy. Zarówno on, jak i samochód z naprzeciwka, zwolnili, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Nic sobie z tego nie zrobił kierowca srebrnego kombi, który wyprzedził zwalniające auto, jadąc pasem do lewoskrętu.

– Nie jestem donosicielem, ale to co ten kierowca zrobił, to po prostu masakra – mówi nasz korespondent.

Warto dodać, że właśnie na tym przejściu dla pieszych dochodziło już do potrąceń. O jednym z takich zdarzeń informowaliśmy w naszym artykule Wieluń: Potrącenie na oznakowanym przejściu. Pieszy trafił do szpitala.

Jak podkreślają policjanci, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na nie. Pieszy natomiast powinien pamiętać, że korzystanie z wyznaczonego przejścia nie zwalnia go z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
803obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx