R e k l a m a

Węgiel w preferencyjnej cenie. Gmina Wieluń przystąpiła do rządowego programu

R e k l a m a

Mieszkańcy gminy Wieluń mogą już składać wnioski o zakup węgla na preferencyjnych warunkach. Wieluński ratusz przystąpił rządowego programu i rozpoczyna przyjmowanie wniosków od mieszkańców.

Podstawowym warunkiem zakupu węgla w preferencyjnej cenie jest uzyskane prawo do dodatku węglowego. Każdy uprawniony mieszkaniec gminy Wieluń, zainteresowany zakupem węgla, musi złożyć wniosek o zakup preferencyjny, określając w nim m.in. rodzaj opału (groszek, gruby lub miał). Formularze wniosku są dostępne:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • w wersji papierowej: w Urzędzie Miejskim w Wieluniu, Plac Kazimierza Wielkiego 1, 98-300 Wieluń (ratusz),
  • w wersji elektronicznej: na stronie internetowej www.wielun.pl i w Biuletynie Informacji Publicznej.

Każdy uprawniony mieszkaniec gminy może po preferencyjnej cenie nabyć 1,5 tony opału do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony opału po 1 stycznia 2023 r., nie później niż do 30 kwietnia 2023 r. Magistrat prosi osoby zainteresowane zakupem węgla w tym programie o możliwie jak najszybsze złożenie wniosku, co ma pomóc oszacować wielkość zapotrzebowania na opał.

Wnioski w wersji papierowej są przyjmowane w Urzędzie Miejskim w Wieluniu przy placu Kazimierza Wielkiego 1, 98-300 Wieluń od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 17:00 (w poniedziałek, 14 listopada 2022 r., od godz. 12:00 do 17:00).

Po przyjęciu węgla do punktu składowania gminni urzędnicy powiadomią mieszkańca o tym fakcie mailowo lub telefonicznie (w zależności od danych podanych przez mieszkańca we wniosku), wskazując jednocześnie sposób zapłaty i punkt odbioru węgla. Gmina nie będzie wysyłać w tej sprawie listownych zawiadomień tradycyjną pocztą.

Wieluński ratusz zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za dostępność ani za jakość opału dostarczanego w ramach rządowego programu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Keram
1 rok temu

A gdzie są punkty składowania?

Henryk Markoni
1 rok temu

Super preferencyjne ceny i rządowe programy. I tak ja na końcu zapłacę, chociaż nie mam pieca, a co się nachapią rządowe programatorki i programatorzy, to ich.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
801obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx