R e k l a m a

Wieluńska komunikacja już nie miejska? Przewoźnik zmienił oznaczenia busów

R e k l a m a

Tylko przez nieco ponad miesiąc busy firmy ABX2bus były oznaczone napisem „wieluńska komunikacja miejska”. Na początku grudnia słowo „miejska” zostało usunięte z pojazdów. O co tu chodzi? Zapytaliśmy u źródła, czyli w firmie ABX2bus.

Przewoźnik z gminy Rudniki obsługuje wieluńską komunikację miejską (?) od 1 listopada 2022 r. Właśnie wtedy na ulice miasta i gminy wyjechały nowe busy, oznaczone jako „wieluńska komunikacja miejska”. Podobne oznaczenia można było znaleźć na uruchomionych przez przewoźnika stronach internetowych. Teraz z busów słowo „miejska” zniknęło, a w Internecie pojawiła się informacja o „wieluńskiej komunikacji gminnej”. Skąd taka zmiana? Zapytaliśmy w firmie ABX2bus.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Odpowiadając na Państwa pytanie dotyczące usunięcia napisu „miejska” z naszego taboru, który realizuje przewozy w publicznym transporcie zbiorowym na terenie gminy Wieluń, firma ABX2bus informuje, iż zostały one usunięte w celu uniknięcia złego zrozumienia charakteru naszych przewozów – czytamy w oświadczeniu, które do naszej redakcji przesłała firma ABX2bus.

– Występujące napisy na naszym taborze były podyktowane ogólnie przyjętym określeniem przewozów realizowanych na terenie miasta i gminy, lecz nie precyzowały dokładnego charakteru przewozów, jakimi są gminne przewozy pasażerskie. Jednocześnie, odpowiadając na liczne pytania naszych zaniepokojonych pasażerów informujemy, iż firma ABX2bus dołoży wszelkich starań, by dalej realizować przewozy w publicznym zbiorowym na terenie gminy Wieluń – brzmi treść oświadczenia, przesłanego przez przewoźnika.

Co ciekawe, usunięcie napisu „miejska” z busów i zamiana „komunikacji miejskiej” na „komunikację gminną” w Internecie nastąpiło akurat niedługo po tym, jak na sesji Rady Miejskiej w Wieluniu zapowiedziano złożenie wniosku do ITD o kontrolę busów wykorzystywanych w Wieluniu przez ABX2bus. Radni podnieśli wówczas, że zgodnie z polskimi przepisami, autobusy wykorzystywane do komunikacji miejskiej powinny mieć co najmniej dwoje drzwi dla pasażerów. Busy firmy ABX2bus w przeważającej większości tego wymogu nie spełniają.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Wieluń: Będą większe autobusy w komunikacji miejskiej? Burmistrz zapowiada zmiany.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx