R e k l a m a

Wieluń: Szykuje się duża inwestycja drogowa. Są oferty na przedłużenie ul. Popiełuszki

R e k l a m a

Pięć ofert wpłynęło do wieluńskiego magistratu w przetargu na przedłużenie ulicy Popiełuszki do Sieradzkiej. Najtańsza z nich opiewa na niespełna 25 milionów złotych. Jeśli inwestycja dojdzie do skutku, nowa droga z miejsca stanie się jedną z kluczowych arterii w mieście.

Wieluński ratusz 7 grudnia 2022 r. otworzył oferty w przetargu na budowę ul. Ciepłowniczej wraz ze zjazdami, odwodnieniem i oświetleniem. Najtańsza z pięciu ofert opiewa na 24,6 mln złotych i została złożona przez firmę Dorbud z Krzeczowa – tę samą, która realizowała przebudowę ulic Krakowskie Przedmieście, Podwale i placu Kazimierza Wielkiego.

Oferta mieści się w możliwościach finansowych miasta, które zaplanowało na inwestycję 10 mln złotych w 2023 i 15 mln złotych w 2024 roku. Tego samego nie można powiedzieć o propozycjach pozostałych wykonawców, którzy za przedłużenie ulicy Popiełuszki zażądali od 26,1 do 29,5 miliona złotych. Teraz wszystkie oferty będą analizowane przez urzędników, co może potrwać nawet kilka tygodni.

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi, która połączy rondo u zbiegu ulic Popiełuszki i Warszawskiej z ulicą Sieradzką. W ramach inwestycji ma powstać jezdnia podobna, jak na wyremontowanym odcinku ulicy Popiełuszki – z dwoma pasami ruchu oraz, na znacznej części, trzecim pasem w środku, wykonanym z betonowej kostki. Oprócz tego wzdłuż nowej drogi planowana jest budowa chodników, ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych oraz przystanków autobusowych. Inwestycja nie obejmuje jednak przebudowy skrzyżowania ulic Ciepłowniczej i Sieradzkiej. Według zapowiedzi magistratu ma tam powstać rondo, ale na to zadanie będzie musiał zostać ogłoszony oddzielny przetarg.

Warto przypomnieć, że budowa przedłużenia Popiełuszki w kierunku północnym jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład (więcej na ten temat w artykule Wieluń: Będzie przedłużenie ul. Popiełuszki na północ! Ratusz dostał 18,7 mln złotych). Jak już wielokrotnie podkreślał burmistrz Paweł Okrasa, zamysł jest taki, aby inwestycja została oddana do użytku w 2024 roku.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
5 miesięcy temu

Kiedy ten burak z Kurowa zrobi graniczna wkoncu

Henryk Markoni
5 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mieszkaniec

Ludzie lubia Pana Burmistrza gminy miejsko-wiejskiej. Gale organizuje, rybki ma w gabinecie. Po co mu jakieś drogi budować?

Henryk Markoni
5 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mieszkaniec

Ja Pana Burmistrza bardzo lubię. Jest źródłem wielu uśmiechów na mojej twarzy. Jako wolnościowiec doceniam ten stand-up. Grzywa nienaganna, tylko twarz jakaś ogorzała.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,779fanówPolub nas
780obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx