R e k l a m a

Wieluń: Ratusz wybrał ofertę w przetargu na przedłużenie ul. Popiełuszki

R e k l a m a

Wieluński ratusz rozstrzygnął przetarg na budowę przedłużenia ulicy Popiełuszki od skrzyżowania z ul. Warszawską aż do ul. Sieradzkiej. Jeśli na ostatniej prostej nic się nie skomplikuje, miasto zapłaci za inwestycję niespełna 25 milionów złotych.

Po ponad miesiącu od otwarcia ofert na budowę ul. Ciepłowniczej wraz ze zjazdami, odwodnieniem i oświetleniem, poznaliśmy zwycięzcę przetargu. Zaskoczenia nie było – urzędnicy magistratu wybrali ofertę firmy, która zaproponowała najniższą cenę. Oferta opiewa na 24,6 mln złotych i została złożona przez firmę Dorbud z Krzeczowa – tę samą, która realizowała niedawno w Wieluniu przebudowę ulic Krakowskie Przedmieście, Podwale i placu Kazimierza Wielkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oferta zmieściła się w możliwościach finansowych miasta, które zaplanowało na inwestycję 10 mln złotych w 2023 oraz 15 mln złotych w 2024 roku. Tego samego nie można było powiedzieć o propozycjach pozostałych czterech wykonawców, którzy za przedłużenie ulicy Popiełuszki żądali od 26,1 do 29,5 miliona złotych. Warto dodać, że większość z kwoty 24,6 mln złotych pokryje rządowa dotacja (więcej na ten temat w artykule Wieluń: Będzie przedłużenie ul. Popiełuszki na północ! Ratusz dostał 18,7 mln złotych).

Jeśli na ostatniej prostej nic nie stanie na przeszkodzie do sfinalizowania transakcji, to już wkrótce możemy spodziewać się podpisania umowy i startu prac. Nowa droga – według zapewnień burmistrza – ma być gotowa w 2024 roku. W ramach inwestycji ma powstać jezdnia podobna, jak na wyremontowanym odcinku ulicy Popiełuszki – z dwoma pasami ruchu oraz, na znacznej części, trzecim pasem w środku, wykonanym z betonowej kostki. Oprócz tego wzdłuż nowej drogi planowana jest budowa chodników, ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych i trzech przystanków autobusowych.

Zakres inwestycji nie obejmuje przebudowy skrzyżowania ulic Ciepłowniczej i Sieradzkiej. Według zapowiedzi magistratu ma tam powstać rondo, ale na to zadanie będzie musiał zostać ogłoszony oddzielny przetarg. Pomimo iż ulica Sieradzka to droga krajowa, burmistrz chce zbudować tam rondo z gminnych środków.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pismis
1 rok temu

Ile z tego ma burmistrz? Firma inko wieczne poprawki.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx