R e k l a m a

Nowy radny Rady Miejskiej w Wieluniu. Walczybok w miejsce Rozmarynowskiego

R e k l a m a

Paweł Walczybok złożył ślubowanie jako nowy radny Rady Miejskiej w Wieluniu. Walczybok objął mandat po radnym Jarosławie Rozmarynowskim, który utracił miejsce w radzie decyzją sądu.

Paweł Walczybok, podobnie jak Rozmarynowski, startował z list komitetu wyborczego Łączy nas Wieluń. Walczybok ma 44 lata i wspólnie z żoną Katarzyną wychowuje dwie córki. Ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Zajmuje się zawodowo projektowaniem konstrukcji drewnianych, jest też instruktorem harcerskim. Paweł Walczybok złożył ślubowanie na 80. sesji rady w tej kadencji, 26 stycznia 2023 roku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Obsadzenie wolnego miejsca w radzie było konieczne po tym, jak Jarosław Rozmarynowski stracił mandat radnego na mocy decyzji sądu. Rozmarynowski jako przedsiębiorca, właściciel księgarni, prowadził interesy z instytucjami podległymi miastu, przede wszystkim ze szkołami oraz biblioteką miejską. Jak dowiedziono, tylko w ciągu trzech lat (2019 – 2022) wartość tych transakcji wyniosła ponad 300 tysięcy złotych.

Tym samym Jarosław Rozmarynowski złamał wynikający z przepisów zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której został wybrany i musiał pożegnać się z pracą w radzie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 rok temu

Jak w podstawówce. Poczet sztandarowy do podniesienia sztandaru państwowego – wystąp! Dwa największe kujony z laską obok w białych rękawiczkach. Im bardziej coś się zmienia, tym bardziej nic się nie zmienia:)

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx