R e k l a m a

Potrącenie na „pasach” w Wieruszowie. Kierowca ukarany wysokim mandatem

R e k l a m a

Kolejne potrącenie pieszego na „pasach” w naszym regionie. Tym razem 20-latek siedzący za kierownicą citroena nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kierowca francuskiego auta został ukarany wysokim mandatem.

20-letni mieszkaniec gminy Czastary doprowadził do potrącenia pieszego w sobotę, 18 lutego 2023 roku, na ulicy Bolesławieckiej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło przed godziną 20:00. Kierowca citroena c3 nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu dla pieszych i potrącił 25-letniego mieszkańca Wieruszowa.

– Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał poszkodowanego, który nie doznał obrażeń ciała. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca tej kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym oraz na jego konto trafiło 15 punktów karnych – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Warto przypomnieć, że w sprawach dotyczących zdarzeń komunikacyjnych to rodzaj obrażeń decyduje, czy zdarzenie kwalifikowane jest jako przestępstwo czy wykroczenie.

– Jeśli biegły lekarz stwierdza, że osoba pokrzywdzona doznała obrażeń powodujących naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni, wówczas wszczynane jest postępowanie karne, a w innym przypadku sprawę traktuje się jako wykroczenie. W tym drugim policjant może zakończyć interwencję w postępowaniu mandatowym lub skierować do sądu wniosek o ukaranie obwinionego – wyjaśnia asp. Siemicki. I dodaje, że według nowego taryfikatora mandatów, za wykroczenie nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu kierowcy płacą 1,5 tys. zł.

Do potrącenia pieszej korzystającej z przejścia dla pieszych doszło też ostatnio na ul. Warszawskiej w Wieluniu. Więcej na ten temat w naszym artykule (kliknij).

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Użytkownik drogi
1 miesiąc temu

Niestety to efekt nowego prawa. Piesi czują się panami a zapominają o prawach fizyki. Na co dzień prowadzę 40 tonowego tira i jak widzę piesi potrafią mi wejść pod samo auto a ja choć jadę tylko 30-40 km/h mimo szczerych chęci nie stanę od razu:-(. Niestety musi upłynąć sporo czasu aż kierowcy będą się zachowywać jak na zachodzie ale nie zwalnia to też pieszych z rozwagi. Jako kierowca apeluję dajcie nam czas na reakcję. Nikt nie wygra gdy dojdzie do nieszczęścia… Wiem że masz na pasach bezwzględne pierwszeństwo ale daj mi szansę zatrzymać auto nie robiąc nikomu krzywdy. Do kierowców zaś apeluję 50km/H w terenie zabudowanym to prędkość maksymalna- warto czasem jechać wolniej! Od nas wszystkich zależy czy takich zdarzeń będzie więcej czy mniej…

Henryk Markoni
1 miesiąc temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Użytkownik drogi

Super komentarz.

R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,539fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx