R e k l a m a

Proekologiczna akcja w Wieluniu. Rozdali 700 sadzonek w zamian za surowce wtórne

R e k l a m a

„Drzewko za surowce wtórne” to hasło akcji, którą zorganizowano w sobotę, 29 kwietnia, przed wieluńskim ratuszem. W ramach inicjatywy udało się zebrać ponad 10 pojemników surowców oraz rozdać 700 sadzonek.

O tym, jak ważna jest ekologia i dbanie o środowisko naturalne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Choć czasem zdarzają się wyjątki, jak na przykład zaśmiecanie ulicy Spokojnej w Dąbrowie, świadomość znaczenia ekologii w naszym społeczeństwie rośnie – i bardzo dobrze, bo wpływa to na dobro nas wszystkich.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z ciekawą i proekologiczną inicjatywą wyszły Dziennik Łódzki, Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu, Nadleśnictwo Wieluń oraz firma Wielton. W zamian za przyniesienie i oddanie surowców wtórnych można było otrzymać bezpłatnie sadzonki drzewek – m.in. dębu, świerku czy buku. Wydarzenie zorganizowano na placu Kazimierza Wielkiego, przed wieluńskim ratuszem.

Jak informuje magistrat, akcja zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać ponad 10 pojemników makulatury, nakrętek i baterii. W zamian organizatorzy rozdali mieszkańcom 700 sadzonek, które – miejmy nadzieję – pod odpowiednią opieką rozwiną się w dorodne drzewa i będą służyć nam wszystkim. Mieszkańcy, z którymi krótko rozmawialiśmy, chwalili akcję i przekonywali, że takie inicjatywy powinny odbywać się regularnie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx