R e k l a m a

Trwa budowa przedłużenia ulicy Popiełuszki w Wieluniu. Zobaczcie postęp prac

R e k l a m a

Trwa budowa ulicy Ciepłowniczej w Wieluniu, czyli przedłużenia ulicy Popiełuszki. Inwestycja, której całkowity koszt to 24,6 mln złotych, połączy ulicę Sieradzką z rondem u zbiegu ulic Popiełuszki i Warszawskiej.

Patrząc od strony ronda, nowa ulica będzie przebiegać równolegle do linii kolejowej, a tuż obok nowej siedziby szkoły muzycznej będzie skręcać w stronę ulicy Sieradzkiej. Istniejący już wcześniej odcinek ulicy Ciepłowniczej, od dawnego biurowca ZUGiL-u do szkoły muzycznej, zostanie przebudowany.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma pasami ruchu, pomiędzy którymi zaprojektowano odcinkowy 3-metrowy środkowy pas brukowany, który znamy już z ulicy Popiełuszki. Ruch pieszy będzie się odbywać jednostronnym chodnikiem o szerokości 1,5 metra, oddzielonym od jezdni pasem zieleni. Rowerzyści będą poruszać się jednostronną dwukierunkową ścieżką o nawierzchni asfaltowej. Przy drodze zaplanowano blisko 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, a także zatokę postojową dla pojazdów wielkogabarytowych oraz zatoki autobusowe.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 18,7 mln złotych. Budowę drogi realizuje firma DORBUD Janusz Czyż z Krzeczowa, która przebudowywała już m.in. odcinek Krakowskiego Przedmieścia w Wieluniu wraz z budową dwóch rond. Planowany termin zakończenia prac to 2024 rok.

Warto dodać, że prowadzona obecnie inwestycja nie obejmuje przebudowy skrzyżowania ulicy Ciepłowniczej z Sieradzką. Ma to zostać zrealizowane w ramach oddzielnego zadania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
10 miesięcy temu

Dużo zobaczyć nie można fotografa przy tym nie było

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx