R e k l a m a

Zapłonął kolejny pustostan w Wieluniu. W akcji siedem zastępów straży pożarnej

R e k l a m a

Za nami kolejny pożar pustostanu w Wieluniu i po raz kolejny doszło do niego przy ulicy Joanny Żubr. Tym razem ogień pojawił się jednak w innym budynku, niż wcześniej.

Pożary opuszczonych budynków wybuchają ostatnio w Wieluniu z niewidzianą wcześniej regularnością i trudno oprzeć się wrażeniu, że może to nie być dziełem przypadku. Można też zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie ostatnie pożary, to pewnie nawet nie zdawalibyśmy sobie sprawy z tego, ile pustostanów znajduje się przy ulicy Joanny Żubr i w jej okolicach.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Tym razem ogień pojawił się w budynku znajdującym się na pograniczu Wielunia i Gaszyna, w okolicy skrzyżowania ulicy Joanny Żubr z Graniczną. Jak informują strażacy z OSP Wieluń, sygnał do alarmu ich jednostka dostała 21 maja 2023 roku o godzinie 22:51. Na miejscu pojawiło się łącznie siedem zastępów strażaków – poza wspomnianym zastępem z OSP Wieluń również 3 zastępy z JRG Wieluń i po jednym z jednostek OSP w Kadłubie, Masłowicach oraz Rudzie.

Przy okazji poprzedniego pożaru w tej części miasta, do którego doszło 16 maja, druhowie z OSP Wieluń apelowali do mieszkańców o wzmożoną czujność. – Jesteśmy praktycznie przekonani, że były to celowe podpalenia – pisali o ostatnich pożarach wieluńscy strażacy-ochotnicy. I dodali:

– Chcemy zapobiec kolejnym takim przypadkom, więc apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, że jeśli zauważą podejrzane osoby w okolicy miejsc ostatnich pożarów (okolice ulic Mickiewicza i Joanny Żubr) – prosimy zgłosić to pod numer alarmowy 112 lub 997.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx