R e k l a m a

Rozbudowa DK 45 na terenie powiatu wieluńskiego. Będzie „obejście” miejscowości Kadłub?

R e k l a m a

Trwa opracowywanie dokumentacji dla rozbudowy drogi krajowej nr 45 na odcinku pomiędzy Wieluniem a granicą z województwem opolskim. W ramach prac pojawiła się propozycja przygotowania „obejścia” miejscowości Kadłub.

Opracowanie dokumentacji studialnej dla przebudowy około 6-kilometrowego odcinka DK 45 było przedmiotem przetargu, który pod koniec 2022 roku zorganizował łódzki oddział GDDKiA. W ramach zadania wykonawca ma przygotować studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe oraz uzyskać tzw. decyzję środowiskową. Przedmiotem umowy jest też przeprowadzenie analiz geotechnicznych i hydrogeologicznych dla całego odcinka planowanego do przebudowy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ostatecznie zadanie przypadło w udziale firmie S.T.I. Polska Sp. z o.o., a eksperci już zabrali się do pracy. Na 19 czerwca 2023 r. zaplanowano w Kadłubie spotkanie z mieszkańcami, na którym zostaną zaprezentowane wstępne rozwiązania projektowe wraz z propozycją „obejścia” miejscowości Kadłub. Droga w nowym śladzie włączałaby się bezpośrednio do planowanej obwodnicy Wielunia w osi północ – południe.

Zainteresowani będą mogli złożyć pisemną opinię, a także zadawać pytania. Spotkanie odbędzie się 19 czerwca o godz. 16:00 w budynku OSP Kadłub. Dla osób nie mogących uczestniczyć w spotkaniu materiały informacyjne oraz formularze opinii dotyczących przedsięwzięcia zostaną udostępnione w urzędach gmin Wieluń, Mokrsko oraz Pątnów od dnia 20.06.2023 r. do 03.07.2023 r.

Obecnie stan techniczny drogi na wspomnianym odcinku jest oceniany jako krytyczny. Chodzi przede wszystkim o brak nośności oraz niedostateczną infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów. Takich newralgicznych fragmentów jest na szczęście coraz mniej, a droga krajowa nr 45 powoli, ale sukcesywnie zmienia swoje oblicze na lepsze. Niedawno w ramach tej trasy otwarto dla ruchu obwodnicę Praszki i Gorzowa Śląskiego. Więcej na ten temat w artykule: Obwodnica Praszki i Gorzowa Śląskiego już otwarta. Szybciej z Wielunia do Opola.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx