R e k l a m a

Już w sobotę 8 lipca w Pajęcznie przysięga żołnierzy WOT oraz piknik wojskowy

R e k l a m a

Już w sobotę, 8 lipca 2023 roku, nowi żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” złożą przysięgę wojskową. Uroczystość, którą zaplanowano w Pajęcznie, będzie zwieńczeniem 16-dniowego szkolenia podstawowego, tzw. „szesnastki”.

Nowi Terytorialsi 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej w sobotę, 8 lipca 2023 roku, o godzinie 10:00 w centrum Pajęczna, przy ul. Parkowej 8/12. Wojskowi od 23 czerwca szkolą się w koszarach 91. batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu. Po przysiędze wszyscy żołnierze będą skierowani do etatowych pododdziałów w Zgierzu, Kutnie, Łasku i Łodzi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przysięga wojskowa jest jednym z najważniejszych i podniosłych wydarzeń w życiu żołnierza. Jest to akt ślubowania będący jednocześnie najwyższym zobowiązaniem wobec Ojczyzny i Narodu. Będzie to ważny dzień zarówno dla ślubujących, jak i ich rodzin oraz najbliższych – podkreśla Małgorzata Glińska z 9ŁBOT.

Po uroczystości odbędzie się piknik patriotyczno-wojskowy z pokazem sprzętu, jakim dysponują żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz pojazdów wojskowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx