R e k l a m a

Wieluński szpital będzie miał nową karetkę. Jest dotacja w kwocie 730 tys. złotych [FILM]

R e k l a m a

Wieluński szpital otrzymał dotację w kwocie 730 tys. złotych na zakup nowego ambulansu medycznego. Środki popłyną z Agencji Rozwoju Przemysłu.

O pozyskanym dofinansowaniu władze szpitala, samorządowcy oraz poseł Paweł Rychlik poinformowali podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jak podkreślono, jest to jedyna w Polsce dotacja przeznaczona przez Agencję Rozwoju Przemysłu na rzecz szpitala.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Agencja oczywiście zadania ma zupełnie odmienne, ale mimo tego uznała, że należy również wspierać służbę zdrowia i tak ważną branżę tej służby, jak ratownictwo medyczne – wskazał poseł Paweł Rychlik.

Jak zaznaczył poseł, w pozyskaniu dotacji pomogły dwie osoby pochodzące z Wielunia, a obecnie zasiadające w gremiach centralnych. Chodzi o szefa Centrum Informacji Rządu, Tomasza Matynię oraz o wiceprezesa Agencji Rozwoju Przemysłu, Łukasza Gałczyńskiego. – Oni byli tymi dobrymi duchami, osobami, które pilotowały to, żeby te pieniądze trafiły właśnie do szpitala w Wieluniu – podkreślił Rychlik.

Warto dodać, że wieluński szpital wystawia łącznie trzy karetki, które realizują średnio od 12 do 14 wyjazdów na dobę. Dwa pojazdy są stosunkowo nowe, z roczników 2018 i 2019, a ich zakup został sfinansowany ze środków zewnętrznych. Trzecia z karetek natomiast wymagała już wymiany, a zadanie – zgodnie z zapowiedzią dyrektor placówki Anny Freus – ma zostać zrealizowane i rozliczone do końca 2023 roku.

Podczas spotkania z mediami głos zabrał też wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba. Samorządowiec uznał za stosowne podzielić się z zebranymi swoimi odczuciami na temat komentarzy w Internecie, dotyczących symbolicznych czeków na realizację różnego rodzaju inwestycji. – Przez ostatnie lata dość często spotykamy się dzięki aktywności pana posła, żeby przekazywać takie symboliczne czeki. Kiedy pojawiają się w mediach relacje, bardzo często trafiają się tam komentarze, że są to puste czeki, bez pokrycia. Szanowni państwo, za naszymi plecami jest namacalny dowód na to, że nie są to czeki bez pokrycia – podkreślił Dziuba i wskazał na zbudowany niedawno SOR w wieluńskim szpitalu.

Całą konferencję prasową transmitowaliśmy dla Was na żywo na naszym Facebooku. Zobaczcie poniżej zapis transmisji z tego wydarzenia:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx