R e k l a m a

Szpital w Wieluniu z aneksem do umowy z NFZ. Dostanie więcej pieniędzy

R e k l a m a

Szpital w Wieluniu podpisał aneks do umowy z łódzkim oddziałem NFZ. Placówka otrzyma o 6,1 mln złotych więcej pieniędzy na II półrocze 2023 roku. Z tej kwoty 4,1 mln zł to pieniądze w ramach ryczałtu.

– Szpital, jako powiatowy, prowadzi m.in. szczególnie docenione i wzmocnione poprzez zastosowanie specjalnych wskaźników oddziały interny, chirurgii czy położnictwa. Na tych oddziałach część procedur została dodatkowo wyceniona, czyli za zabiegi takie, jak usunięcie wyrostka czy leczenie odmy zapłacimy więcej – wskazuje Anna Leder, rzeczniczka prasowa łódzkiego oddziału NFZ.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluński szpital nie jest jednym, który dostanie dodatkowe środki. Do placówek ochrony zdrowia w całym kraju w związku ze wzrostem minimalnych wynagrodzeń wpłynie ponad 15 mld zł. Do podmiotów leczniczych w województwie łódzkim trafi 465 mln zł na okres od lipca do końca roku. Lepiej dofinansowane będą teraz: interna, chirurgia i położnictwo, tu zwiększy się zaproponowana przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wycena świadczeń.

– Wzrost budżetów – jak podkreśla Anna Leder – oszacowała AOTMiT na podstawie danych, które przysłała większość szpitali w Polsce, także szpital z Wielunia, a zatem na podstawie realnych kosztów szpitali.

– Poprawa kondycji finansowej zwłaszcza szpitali powiatowych, które są najbliżej lokalnych społeczności, jest wynikiem z jednej strony wzrostu wyceny świadczeń, ale także wdrożonych przez dyrektorów szpitali programów naprawczych uzgodnionych z Łódzkim NFZ – wyjaśnia Artur Olsiński, dyrektor oddziału NFZ w Łodzi. – Minister zdrowia wybrał wariant, który pozwala na przekazanie placówkom medycznym w regionie najwyższych środków finansowych. Podwyżka uwzględnia bowiem nie tylko wzrost minimalnego wynagrodzenia dla osób zatrudnionych na umowę o pracę, ale także koszt wzrostu płac dla osób zatrudnionych np. na kontraktach. Uwzględnia inflację, nadwykonania i wyższe wyceny w internie, chirurgii i położnictwie, a te oddziały są w większości szpitali powiatowych.

Zwiększanie wartości umów oznaczało dla łódzkiego oddziału NFZ konieczność przygotowania blisko 2 tys. aneksów umów. Szpitale w regionie otrzymały aneksy w poniedziałek 17 lipca. W województwie łódzkim podpisała je już znakomita większość dyrektorów szpitali.

– Szpitale powiatowe, które zrzeszamy pozytywnie przyjęły informacje o aneksach zwiększających wartość umów. Dodatkowe pieniądze, które trafią do szpital powiatowych i miejskich, gwarantują im ciągłość pracy i wypełnienie zapisów ustawy z 1 lipca – informuje Paweł Paczkowski, członek zarządu Zrzeszenia Szpitali Powiatowych i Miejskich Województwa Łódzkiego.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,646fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx