R e k l a m a

„Spacerem po historii”. Ruszają bezpłatne wycieczki po Wieluniu. Sprawdźcie, kiedy

R e k l a m a

Jak powstały amonity i skały wapienne, które można znaleźć w wieluńskim kamieniołomie? Z którego wieku pochodzą najstarsze legendy o Wieluniu? Jak potoczyły się losy społeczności żydowskiej, która mieszkała tutaj 80 lat temu? Fundacja Młodzi Propagują Sztukę zaprasza na bezpłatne wycieczki realizowane w ramach dofinansowania udzielonego przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku o godz. 16:00 sprzed budynku wieluńskiego starostwa ruszy wycieczka zatytułowana „Historia Wielunia i Ziemi Wieluńskiej bez tajemnic”, którą poprowadzi Magdalena Kopańska (wycieczka przełożona z 6 sierpnia). Z kolei 24 września o godz. 15:00 organizatorzy zapraszają szlakiem wieluńskich Żydów, a uczestników wycieczki sprzed pomnika przy ul. Piłsudskiego po zabytkach oprowadzi Agnieszka Mysakowska (wycieczka przełożona z 10 września).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

To jeszcze nie koniec. Geotropy historii z Bogusławem Kurzyńskim po wieluńskim kamieniołomie rozpoczną się 15 października o godz. 14:00 na terenie kamieniołomu przy ul. Tartacznej/Częstochowskiej.

Jak zapewniają organizatorzy, wycieczki to wyjątkowa okazja do bliższego poznania ziemi wieluńskiej i historii, jaka działa się na terenie powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 miesiąc temu

W Łodzi trochę czasu też spędziłem. Jeździłem sobie baną, tey. Jestem za ŁKS-em. Widzew, Łódzki Widzew, ja… itd. Bujałem się po naszym pięknym kraju, bo jestem Profesor Ciekawski.

Henryk Markoni
1 miesiąc temu

Cmentarz niemiecki, nawet mogę napisy na nagrobkach przetłumaczyć. Radzieckich żołnierzy ze spróchniałymi krzyżami. Możemy odwiedzić cerkiew, albo synagogę. Prawdziwi Polacy z Wielunia za mało widzieli, a powinni zobaczyć nasz piękny kraj, może by im przestało odbijać.

Henryk Markoni
1 miesiąc temu

Każdego zapraszam do Sępopola, pokażę Łynę, szlak bojowy Pana Generała Dąbrowskiego (tak tego z hymnu), moje nutrie (tylko bez dotykania, bo to płochliwe zwirzęta). Pokażę mój sprzęt do nurkowania, filmiki z dna Bałtyku. Chleb z piekarni jeszcze ciepły będzie i wędlina prosto z wędzarni. Lubie mówić, to opowiem coś o polskiej historii, poproszę dzieci siostry, to może mały sparing Kyokushinkai zrobią. Będzie git. Zapraszam do Sępopola, najpiękniejszego miejsca na Ziemi.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx