R e k l a m a

„Spacerem po historii”. Ruszają bezpłatne wycieczki po Wieluniu. Sprawdźcie, kiedy

R e k l a m a

Jak powstały amonity i skały wapienne, które można znaleźć w wieluńskim kamieniołomie? Z którego wieku pochodzą najstarsze legendy o Wieluniu? Jak potoczyły się losy społeczności żydowskiej, która mieszkała tutaj 80 lat temu? Fundacja Młodzi Propagują Sztukę zaprasza na bezpłatne wycieczki realizowane w ramach dofinansowania udzielonego przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu.

W niedzielę, 20 sierpnia 2023 roku o godz. 16:00 sprzed budynku wieluńskiego starostwa ruszy wycieczka zatytułowana „Historia Wielunia i Ziemi Wieluńskiej bez tajemnic”, którą poprowadzi Magdalena Kopańska (wycieczka przełożona z 6 sierpnia). Z kolei 24 września o godz. 15:00 organizatorzy zapraszają szlakiem wieluńskich Żydów, a uczestników wycieczki sprzed pomnika przy ul. Piłsudskiego po zabytkach oprowadzi Agnieszka Mysakowska (wycieczka przełożona z 10 września).

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

To jeszcze nie koniec. Geotropy historii z Bogusławem Kurzyńskim po wieluńskim kamieniołomie rozpoczną się 15 października o godz. 14:00 na terenie kamieniołomu przy ul. Tartacznej/Częstochowskiej.

Jak zapewniają organizatorzy, wycieczki to wyjątkowa okazja do bliższego poznania ziemi wieluńskiej i historii, jaka działa się na terenie powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
10 miesięcy temu

W Łodzi trochę czasu też spędziłem. Jeździłem sobie baną, tey. Jestem za ŁKS-em. Widzew, Łódzki Widzew, ja… itd. Bujałem się po naszym pięknym kraju, bo jestem Profesor Ciekawski.

Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Cmentarz niemiecki, nawet mogę napisy na nagrobkach przetłumaczyć. Radzieckich żołnierzy ze spróchniałymi krzyżami. Możemy odwiedzić cerkiew, albo synagogę. Prawdziwi Polacy z Wielunia za mało widzieli, a powinni zobaczyć nasz piękny kraj, może by im przestało odbijać.

Henryk Markoni
10 miesięcy temu

Każdego zapraszam do Sępopola, pokażę Łynę, szlak bojowy Pana Generała Dąbrowskiego (tak tego z hymnu), moje nutrie (tylko bez dotykania, bo to płochliwe zwirzęta). Pokażę mój sprzęt do nurkowania, filmiki z dna Bałtyku. Chleb z piekarni jeszcze ciepły będzie i wędlina prosto z wędzarni. Lubie mówić, to opowiem coś o polskiej historii, poproszę dzieci siostry, to może mały sparing Kyokushinkai zrobią. Będzie git. Zapraszam do Sępopola, najpiękniejszego miejsca na Ziemi.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
3
0
Podziel się swoją opiniąx