R e k l a m a

Święto Wojska Polskiego w Wieluniu. Burmistrz i starosta z przesłaniem [FILM]

R e k l a m a

Jak co roku samorządowcy, kombatanci oraz mieszkańcy Wielunia i regionu uczcili Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości na placu Kazimierza Wielkiego zarówno burmistrz Wielunia, jak i starosta wieluński, podkreślali znaczenie codziennej służby żołnierzy dla bezpieczeństwa obywateli.

Uroczystość rozpoczęła się od nabożeństwa w kościele pw. św. Józefa w Wieluniu. Następnie poczty sztandarowe oraz uczestnicy wydarzenia przemaszerowali na plac Kazimierza Wielkiego. Tam, po odśpiewaniu a cappella hymnu Polski, głos zabrali starosta wieluński Marek Kieler, burmistrz Wielunia Paweł Okrasa oraz reprezentujący Chrześcijańskie Porozumienie Wieluń Roman Drosiński.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Oficjele podczas swoich przemówień opisywali Bitwę Warszawską z 1920 roku, zwaną też „Cudem nad Wisłą”, ale też nie zapominali o współczesności. Zarówno starosta, jak i burmistrz Wielunia podkreślali znaczenie wojska dla bezpieczeństwa obywateli kraju. Obszerny fragment uroczystości, wraz z pełnymi przemówieniami włodarzy miasta i powiatu, możecie obejrzeć w naszym materiale wideo, dostępnym poniżej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx