R e k l a m a

Prawie 50 osób wzięło udział w spacerze po Wieluniu. Tematem była historia miasta

R e k l a m a

Prawie 50 osób wzięło udział w spacerze zatytułowanym „Historia Wielunia i Ziemi Wieluńskiej bez tajemnic”. Inicjatywa została zorganizowana przez fundację Młodzi Propagują Sztukę.

– Widać jak ogromne jest zapotrzebowanie na takie wycieczki. Wzięły w niej udział m.in. osoby z Praszki czy Lututowa – mówi Marek Patyk, prezes fundacji MPS. Jak dodaje, po ubiegłorocznych trzech edycjach, w tym dwóch zainicjowanych przez Zbyszka Rybczyńskiego i skierowanych do gości z Ukrainy, teraz czas na następne cztery. W ramach pierwszej z tegorocznych wycieczek Magdalena Kopańska oprowadziła gości po historii Wielunia – od założenia miasta aż po okres II wojny światowej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Już za miesiąc Agnieszka Mysakowska z inicjatywy Szlakiem wieluńskich Żydów opowie o historii wieluńskich Żydów. W październiku organizatorzy zaproszą do wieluńskiego kamieniołomu, po którym oprowadzi Bogusław Kurzyński. Będzie też jeszcze jedna wycieczka, którą we wrześniu zorganizuje Towarzystwo Przyjaciół Wielunia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
8 miesięcy temu

Kiedyś, nieśwaidomie, zdeptałem macewę. Dopiero, jak miałem ją pod nogą, to sobie zdałem sprawę, z czym mam do czynienia, ukląkłem i zmówiłem Psalm 51. Historia jest bardzo ważna. Moje serce cieszy, że kogoś interesuje historia naszego pięknego Państwa. PS. tej macewy już w tym miejscu nie ma, już nikt po niej nie depcze.

Henryk Markoni
8 miesięcy temu

Aż Oyfn Pripetchik zaśpiewałem:)

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
804obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx