R e k l a m a

Dożynki gminy Wieluń 2023 w Olewinie. Hucznie podziękowali za plony [FILM]

R e k l a m a

Końcówka sierpnia to tradycyjnie okres dożynek. W niedzielę, 27 sierpnia 2023 roku udane zbiory świętowali rolnicy z gminy Wieluń, a gospodarzem tegorocznego święta był Olewin.

Rolnicy oraz mieszkańcy całej gminy skierowali się na boisko sportowe w Olewinie, gdzie organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się od nabożeństwa, podczas którego podziękowano za plony. Później przyszedł czas na obrzęd dzielenia się chlebem, a po nim – na prezentację wieńców dożynkowych. O oprawę artystyczną zadbały m.in. zespół Czeremcha z Rudy oraz orkiestra dęta z Kurowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas wydarzenia krótkie przemówienie wygłosił burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa. Włodarz miasta przy tej okazji uznał za stosowne odnieść się szerzej do tematu rolnictwa, chwaląc jego tradycyjną formę. Skrytykował m.in. głosy mówiące o konieczności ograniczenia pogłowia bydła, odniósł się też do surowca, z którego powstaje mąka.

– My dzisiaj kroiliśmy i jemy codziennie chleb, który jest upieczony z ziarna zbóż. Natomiast w ostatnim czasie przetoczyła się przez media dyskusja, jakoby przyszłością naszej diety była mąka z owadów. Patrzmy na to wszystko krytycznie. Cieszmy się z tego i kultywujmy to, że mamy polskie, zdrowe, ekologiczne rolnictwo – mówił Paweł Okrasa do zebranych mieszkańców.

Gwiazdami tegorocznych dożynek gminy Wieluń byli Artur Barciś, a także zespół Top Girls, wykonujący muzykę disco polo. Na zakończenie organizatorzy zaprosili na zabawę taneczną z formacją „Party Time”.

Na naszej stronie na Facebooku transmitowaliśmy dla Was na żywo część obrzędową dożynek. Zobaczcie poniżej zapis tej transmisji:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
1 miesiąc temu

Pośliniony chleb krojony nieumytymi łapami. Poziom wieluniarstwa oceniam na 7/10. Sam bym skosztował takiego cudnego bochenka z rąk Włodarza.

Henryk Markoni
1 miesiąc temu

Największą gwiazda był wieltoński włodarz. Marynarka za wąska, czyli sie juz pogrążył w napojach wyskokowych. Krawat poniżej linii paska, czyli nawet kochanka go zostawiła, albo zostawi. No wieluńskie dożynki. BK. Dobrze, że Norka zaprosili, bo Krawczyk już był.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx