R e k l a m a

Wieluńscy pielgrzymi wrócili z Częstochowy. Są zmęczeni, ale szczęśliwi [ZDJĘCIA, FILM]

R e k l a m a

Wieluńscy pielgrzymi, po sześciu dniach od wymarszu, wrócili z Częstochowy. Wyruszyli tam we wtorek, 23 sierpnia 2023 roku, by uczestniczyć na Jasnej Górze w obchodach tzw. Dnia Wieluńskiego.

Pielgrzymi przez dwa dni maszerowali do Częstochowy, a na miejscu przez kolejne dwa dni odpoczywali i brali udział w nabożeństwach. Kulminacyjnym momentem wydarzenia był tzw. Dzień Wieluński, obchodzony na Jasnej Górze 25 sierpnia. Wkrótce potem, 27 sierpnia, pątnicy wyruszyli w dwudniową drogę z powrotem do Wielunia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Piesza pielgrzymka z Wielunia na Jasną Górę w tym roku została zorganizowana już po raz 160. Tym razem pielgrzymi szli pod hasłem „Maryjo, przyjdź do nas”. W jubileuszowym marszu wzięło udział 380 osób w różnym wieku, które pokonały łącznie ponad 130 kilometrów.

Podobnie jak wielu mieszkańców, również i my wyszliśmy na spotkanie wieluńskim pielgrzymom, powracającym do domu. Moment wejścia pielgrzymki do centrum miasta transmitowaliśmy na żywo na naszej stronie na Facebooku. Zapis tej transmisji oraz kilka naszych zdjęć możecie obejrzeć poniżej.

Czytaj też:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
9 miesięcy temu

Maryjo, przyjdź do Nas. Jakby do mnie Maryja przyszła, to bym się chyba sfajdał ze strachu. Lepsze by było hasło: dzieci, czytajcie Biblię. Zacząłbym od listów Pawła Apostoła. Jan to grafoman, Mateusz jest nudny, jak flaki z olejem, rodowód Jezusa można czytać, jak ktoś ma problemy z zaśnięciem. Łukasza i Marka chyba nikt nie pamięta. Ale 1 Koryntian 13 chyba każdy, kto był na ślubie kojarzy. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest, miłość nie zazdrości. Takie tam z ust zabójcy świętego Szczepana.

Henryk Markoni
9 miesięcy temu

No i pytanie pozostaje. Do ilu niepokalanych poczęć podczas speceru doszło.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx