R e k l a m a

Jeleń wbiegł wprost przed samochód na DK 74. Dwa auta uszkodzone

R e k l a m a

Jeleń wbiegł na drogę krajową nr 74 w miejscowości Walichnowy, powodując uszkodzenie dwóch samochodów osobowych. Obaj kierowcy to mieszkańcy powiatu wieluńskiego.

Przed nami okres, w którym dzień będzie krótszy, a zmrok będzie zapadał coraz szybciej. Może się zdarzyć, że niespodziewanie na drodze, którą jedziemy, spotkamy przemieszczające się zwierzęta. Pojawiająca się nagle na jezdni dzika zwierzyna to niemałe zaskoczenie dla użytkowników dróg.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

We wtorek, 12 września 2023 roku, po godzinie 6:00 na drodze krajowej nr 74 w Walichnowach doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych i dzikiego zwierzęcia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w kierunku Sokolnik poruszały się dwa pojazdy. Jako pierwszy jechał 46-latek osobowym suzuki, natomiast drugim pojazdem było audi kierowane przez 33-latka. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu wieluńskiego.

– Z relacji kierujących wynika, że jeleń wbiegł wprost pod pierwszy samochód, uderzając w jego przód. Następnie zwierzę zostało odbite od pierwszego samochodu i uderzyło w jadące za nim osobowe audi. W wyniku tej kolizji znacznym uszkodzeniu uległy pojazdy, natomiast jeleń pobiegł dalej w pola – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Z uwagi na powstałe uszkodzenia w suzuki vitara, mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od tego auta.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach w okolicach lasów, łąk i pól. Nie lekceważmy znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki ustawione są w miejscach, gdzie takie zagrożenia często występują – podkreśla asp. Siemicki. I dodaje, że kierowca jadący z nadmierną prędkością może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować, czy wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Tymczasem zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może być groźne w skutkach, a nawet skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia, jak i pasażerów pojazdu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx