R e k l a m a

Wieluńscy policjanci dostali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety. Tego się nie spodziewali

R e k l a m a

Nieoczekiwanie zakończyła się interwencja, do której zostali wezwani wieluńscy stróże prawa. Ze zgłoszenia wynikało, że życie 33-latka może być zagrożone. Z kolei w rzeczywistości okazało się, że mężczyzna posiadał w domu znaczne ilości środków odurzających. Decyzją sądu 33-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W nocy z 10 na 11 września 2023 roku wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety. Z przekazanych informacji wynikało, że jej znajomy, z którym wcześniej rozmawiała za pośrednictwem internetowego łącza wideo, jest w złej kondycji psychicznej i może targnąć się na swoje życie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci każde takie zgłoszenie traktują priorytetowo. Dlatego do jego miejsca zamieszkania na terenie Wielunia natychmiast skierowano mundurowych. Policjanci zastali tam 33-latka, który zaprzeczył, aby jego życie było zagrożone – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Uwagę przybyłych mundurowych wzbudziło jednak nerwowe zachowanie mężczyzny oraz charakterystyczny zapach, mogący świadczyć o obecności w mieszkaniu nielegalnych substancji. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się.

– W pokoju mężczyzny podczas przeszukania zabezpieczono łącznie ponad 230 gramów marihuany oraz substancje psychotropowe w postaci ponad 36 gramów kryształu oraz kilkudziesięciu tabletek. Ponadto mundurowi zabezpieczyli 3 kruszaki i wagę elektroniczną. 33-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie – przekazuje Katarzyna Grela.

Po wytrzeźwieniu 33-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przyrządów służących do ich przetwarzania i przerobu. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na trzy miesiące. Za przestępstwo posiadania znacznej ilości środków odurzających grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx