R e k l a m a

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wieluńscy policjanci przyłączyli się do działań

R e k l a m a

Podobnie jak w latach ubiegłych, w dniach od 16 do 22 września 2023 roku wieluńscy mundurowi aktywnie włączają się w działania związane z Europejskim Tygodniem Mobilności i akcją ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Policjanci w ramach tej akcji ukierunkowują swoje działania do dążenia realizacji „wizji zero”, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Działania są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Road Safety Days to działania Policji oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na podnoszenie świadomości zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wieluńscy mundurowi również włączają się w te działania, które mają przede wszystkim na celu ograniczenie liczby zdarzeń na drogach. W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, ich trzeźwość, na stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, korzystanie z telefonów bez zestawu głośnomówiącego – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. Jak dodaje, pod lupę zostaną wzięte również zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego. To ta grupa użytkowników dróg jest najbardziej narażona na tragiczne konsekwencje w trakcie różnego rodzaju zdarzeń drogowych.

Przez cały tydzień na drogach powiatu wieluńskiego można będzie zauważyć patrole drogówki, które kontrolując zarówno kierujących, jak i pieszych, wręczają im elementy odblaskowe. Podczas kontroli kierowcy otrzymują od mundurowych zawieszki zapachowe do samochodów z wymownymi hasłami „Jestem trzeźwy. Jestem odpowiedzialny”, „Piłeś? Nie jedź, Nie zabijaj!”. Zostały one ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx