R e k l a m a

Wieluń: Organizacje pozarządowe zaprosiły na wspólny piknik. Atrakcji nie brakowało [FILM]

R e k l a m a

Liczne atrakcje przygotowane przez stowarzyszenia i fundacje, a oprócz tego m.in. koncerty i dmuchańce – to wszystko czekało na tych, którzy odwiedzili w sobotę, 23 września 2023 roku, Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej. Imprezę zorganizowano na terenach otwartych Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

To premierowa edycja wydarzenia organizowanego z inicjatywy Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu. Rozmaite atrakcje dla mieszkańców przygotowało ok. 25 organizacji pozarządowych z powiatu wieluńskiego. Swoje stoiska rozstawiły też instytucje sektora publicznego, a całość można było zwiedzać w akompaniamencie lokalnych grup muzycznych. Na scenie wystąpiły m.in. Czarnożylska Orkiestra Dęta, zespół śpiewaczy Czeremcha, No Remorse, Spontan oraz Lejdissimo.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na uczestników imprezy czekały też stoiska rekonstrukcji historycznej, animacje, warsztaty i zabawy dla dzieci, smakołyki od kół gospodyń i nie tylko, prezentacje sprzętu strażackiego, w tym zabytkowego pojazdu z 1957 r., aktywności ruchowe, porady zdrowotne i badania, strefa rowerowa, sadzonki drzew od Nadleśnictwa Wieluń, dmuchańce.

Już pierwsza edycja wydarzenia, podczas którego można zapoznać się z ofertą fundacji i stowarzyszeń z naszego regionu, cieszyła się dużym zainteresowaniem NGO-sów. – Wieluński Festiwal Aktywności Społecznej to impreza, która będzie silna przede wszystkim siłą organizacji pozarządowych. Zgłoszenia od ok. 25 stowarzyszeń, fundacji i grup nieformalnych na wydarzenie organizowane po raz pierwszy daje duże powody do zadowolenia – mówił Zbigniew Rybczyński, przewodniczący Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Wieluniu.

Zobaczcie naszą krótką relację filmową z pierwszej edycji Festiwalu. Akompaniuje Czarnożylska Orkiestra Dęta.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Dziuba Krzysztof – przewodniczący, 2018, KW PiS. Co za przypadek.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,639fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx