R e k l a m a

Wieluń: Ochrzcili Mietka, było też ślubowanie. Teraz liczą na kolejne sukcesy

R e k l a m a

Po 10 miesiącach użytkowania, nowy wóz wieluńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej został oficjalnie przekazany i ochrzczony. Uroczystość zorganizowano na placu Kazimierza Wielkiego w centrum miasta.

Renault D16 z napędem 4×4, kupione za 911 tys. złotych, służy wieluńskim strażakom-ochotnikom już od listopada 2022 roku. O hucznym powitaniu wozu pisaliśmy już w oddzielnym artykule – Uroczyste powitanie nowego samochodu OSP Wieluń [ZDJĘCIA, FILM]. Teraz auto zostało w końcu oficjalnie przekazane i ochrzczone.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Czekaliśmy na to wydarzenie tyle czasu, ponieważ chcieliśmy połączyć w czasie podpisanie porozumienia trójstronnego o włączenie naszej jednostki w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co odbędzie się, jak zapewniają włodarze miasta, w przeciągu kilku dni – informują strażacy z OSP Wieluń. Jak dodają druhowie, rodzicami chrzestnymi wozu zostali Dagmara Sasin oraz Shady Khabbaz. Zostali oni wytypowani ze względu na długotrwałe wspieranie jednostki w wielu wydarzeniach.

Podczas wydarzenia można było zapoznać się ze 146-letnią historią OSP Wieluń, która była pełna walki, oddania i poświęcenia. Streszczone dzieje jednostki i walkę o pozyskanie funduszy na zakup tego wozu opisał druh Tymoteusz Sasin.

fot. Urząd Miejski w Wieluniu

Na placu Kazimierza Wielkiego zorganizowano też ślubowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której opiekunem jest druh Jakub Zając. Ostatni raz takie wydarzenie miało miejsce 19 grudnia 2015. Ślubowanie złożyło 12 druhów i druhen.

– Mamy nadzieję, że to nie koniec sukcesów naszej jednostki. Zapał wśród naszych członków jest ogromny. Mamy chęci do rozwoju i motywację do działania. Dziękujemy Wam za okazywane wsparcie każdego dnia – dodają wieluńscy strażacy-ochotnicy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
6 miesięcy temu

Ja chyba wiem, daczego ‘Mietek’. Bo Szczęśniak ufundował. Jak miałem mniej lat to jak dumka na dwa serca leciała w radio to mówiliśmy ‘ogniem i mieciem’. Wymyślili, że Górniak i Miecio są parą. To była chyba pierwsza taka promocja filmu w Polsce. Nie trzeba było. Ogniem i mieczem do tej pory się sam broni, oglądam średnio co pół roku. A Mieczysław Szceśniak koncertuje po całym kraju. Ostatnio go na Song of Songs w Toruniu widziałem. Śpiewa piosenki Panu Jezusowi od zawsze.

Wieluniak69
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Nienormalny jesteś. Idź się lecz chłopie.

Henryk Markoni
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Wieluniak69

Przeprowadź egzegezę mojej wypowiedzi ze wskazaniem na wypowiedzi nienormalne. Chętnie poczytam. Ty, ale 69 z chłopakami, czy dziewczynami osobo z Wielunia?

Sadi
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Henryk Markoni

Ponieważ jesteś zje..m i to widać po twoich wpisach trotylowy ryju

Henryk Markoni
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Sadi

To było dosyć zabawne. Trotylowy ryj:) Ja też mam coś dla ciebie, Ty zgniły parchu z fałdów tłustej larwy. I powiedz, czy 69 z chłopakami, czy dziewczynami.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx