R e k l a m a

Wieluń: Włamanie do lokalu w jednej z kamienic. Sprawcy już w rękach policji

R e k l a m a

Kryminalni z wieluńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do kamienicy na terenie Wielunia. Ich łupem padł sprzęt elektroniczny oraz biżuteria o łącznej wartości 580 złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

11 listopada 2023 roku wieluńscy stróże prawa dostali zgłoszenie o włamaniu do jednego z  niezamieszkałych lokali w kamienicy. Jak ustalili mundurowi, nieznani wówczas sprawcy włamali się do mieszkania i skradli znajdujący się tam sprzęt elektroniczny – m.in. skaner, odkurzacz, magnetofon oraz szkatułkę z biżuterią. Wartość strat oszacowano na 580 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy kryminalni, którzy zaczęli intensywnie pracować nad ustaleniem, kto jest odpowiedzialny za kradzież z włamaniem. Analizując wnikliwie wszystkie zebrane informacje, w tym nagrania z monitoringu, wytypowali dwóch sprawców, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. Już następnego dnia obaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat zostali zatrzymani. Funkcjonariusze odzyskali również większość skradzionego mienia, które sprawcy przechowywali w mieszkaniu jednego z nich – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Warto dodać, że ostatnimi czasy włamania w Wieluniu stały się istotnym problemem. Zaledwie kilkanaście dni temu informowaliśmy o włamaniach do mieszkań na osiedlu Stare Sady. Więcej na ten temat w artykule: Włamywacze grasują w Wieluniu. Tylko w miniony weekend okradli dwa mieszkania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
6 miesięcy temu

Zdjęcie na polu🤣🤣🤣

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx