R e k l a m a

Biała doczekała się odcinkowego pomiaru prędkości. System niebawem wystartuje

R e k l a m a

Ruszył montaż urządzeń do odcinkowego pomiaru prędkości w gminie Biała. Kierowcy będą musieli zdjąć nogę z gazu, a mieszkańcy odetchną.

Zgodnie z decyzją Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odcinkowy pomiar prędkości pojawi się w 39 nowych miejscach w kraju, w tym w 6 nowych miejscach w województwie łódzkim. Wśród nich znalazła się lokalizacja Biała Pierwsza – Biała Rządowa na drodze krajowej nr 74. Jak podkreśla Urząd Gminy Biała, stało się to po około siedmiu latach starań, wystąpień, petycji i protestu mieszkańców na przejściu dla pieszych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wykonawca zamówienia – firma Sprint wraz z podwykonawcą 16 listopada 2023 przystąpiła do montażu masztów i urządzeń w gminie Biała. Odcinek objęty pomiarem ma długość blisko czterech kilometrów. Jednocześnie Delegatura Centralna GITD w Łodzi wraz z Okręgowym Urzędem Miar w Łodzi przeprowadziła kalibrację odcinka objętego pomiarem. Uruchomienie sytemu ma nastąpić do 15 grudnia bieżącego roku.

O tym, że w Białej powstanie odcinkowy pomiar prędkości, informowaliśmy już w marcu 2023 w artykule Będzie odcinkowy pomiar prędkości w gminie Biała. Mieszkańcy dopięli swego. Teraz zapowiedzi przeistaczają się w namacalne efekty kilku lat starań mieszkańców o poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku drogi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx