R e k l a m a

Strażacy z OSP Wieluń świętują. Ich jednostka weszła w skład KSRG

R e k l a m a

Od 1 grudnia 2023 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieluniu została oficjalnie włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Działania zmierzające do tego celu trwały już od dłuższego czasu, stąd tym większa radość druhów, że w końcu nadszedł ten długo oczekiwany moment.

– Jest to niezwykle ważny dzień dla nas, ponieważ po wieloletnich staraniach dołączyliśmy do grona jednostek w KSRG. Droga do osiągnięcia celu była trudna, ale jakże opłacalna. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, co świętujemy dnia dzisiejszego – podano na oficjalnym profilu OSP Wieluń w mediach społecznościowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

OSP Wieluń jest teraz drugą jednostką z terenu gminy, po OSP Masłowice, wchodzącą w skład KSRG. Obecność w krajowym systemie, poza prestiżem, oznacza też szereg korzystnych zmian dla wieluńskich druhów. To m.in. inne procedury dysponowania – jednostki z KSRG są dysponowane „na pierwszy rzut”, mogą też interweniować poza terenem swojej gminy. Druhowie z OSP Wieluń będą też mogli przejąć dowodzenie podczas akcji, w których uczestniczyć będą tylko OSP spoza KSRG, a także będą mogli wykonywać zabezpieczenia operacyjne rejonu. Otworzą się też przed nimi nowe, większe możliwości otrzymywania dofinansowań.

Jakie wymagania musiała spełnić jednostka, aby dołączyć do KSRG? M.in. musiała wykazać się posiadaniem średniego auta ratowniczo-gaśniczego. Już wiekowy star OSP Wieluń spełniał ten wymóg, ale renault pozyskane w listopadzie zeszłego roku jeszcze lepiej podkreśla znaczenie tego pojazdu. Pozostałe wymogi to:

  • Torba medyczna PSP R-1, którą OSP Wieluń posiada już od kilku lat.
  • Zestaw narzędzi hydraulicznych, który druhowie zakupili na początku 2023 roku z pieniędzy zebranych dzięki akcji „kalendarz”.
  • Odpowiednia ilość kompletnych ubrań specjalnych (buty, nomexy, hełmy, kominiarki, rękawice).
  • Odpowiednia ilość wyszkolonych ratowników.
  • Cztery komplety aparatów ochrony dróg oddechowych (AODO).
  • Radiostacje nadobne.

Gratulujemy strażakom z OSP Wieluń, którzy niezmiennie znajdują się w ścisłej czołówce najbardziej „wyjazdowych” jednostek naszego regionu. Od stycznia do końca listopada br. strażacy-ochotnicy z Wielunia wyjeżdżali do akcji 59 razy. Z kolei w 2022 roku wieluńscy druhowie odnotowali 113 wyjazdów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
bartek
6 miesięcy temu

No to teraz Kadłub Bo obok tej miejscowości będzie budowana obwodnica więc KSRG powinno być w tej miejscowości .

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx