R e k l a m a
R e k l a m a

Dwa nowe miasta w naszym regionie od 1 stycznia 2024 roku: Osjaków i Bolesławiec

R e k l a m a

Dwa nowe miasta pojawią się w naszym regionie od 1 stycznia 2024 roku. Mowa i Osjakowie i Bolesławcu, które dawniej już były miastami, a teraz ten status zostanie im przywrócony. W obu miejscowościach zaplanowano imprezy sylwestrowe pod gwiazdami.

Osjaków będzie drugim miastem w powiecie wieluńskim. Miejscowość odzyska prawa miejskie po ponad dwóch wiekach, bo do roli wsi została zdegradowana w 1793 roku. Z inicjatywą przyznania miejscowości praw miejskich wystąpił wojewoda łódzki w związku z rządowym projektem z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego. Sugerowane było przywrócenie praw miejskich tym miejscowościom, które utraciły status miasta w wyniku powstania lub w związku z działaniami zaborców.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jeśli przyszłe władze gminy będą starały się to, że Osjaków jest miastem, w sposób umiejętny wykorzystać, to może być impuls prorozwojowy i to też trzeba brać pod uwagę. Osjaków był miastem i myślę, że zasługuje na to, żeby znów być miastem – mówił w rozmowie z INFO Wieluń wójt, a od nowego roku burmistrz Osjakowa, Jarosław Trojan.

Władze gminy zapraszają na wspólne przywitanie nowego roku na placu przy Urzędzie Gminy w Osjakowie. Impreza z DJ-em potrwa od godziny 23:00 do 1:00, a w planie oprócz dyskoteki jest uroczyste zdeponowanie kapsuły czasu oraz pokaz pirotechniczny.

Prawa miejskie odzyska też Bolesławiec

Kolejnym miastem w naszym regionie od 1 stycznia 2024 roku zostanie Bolesławiec. Będzie to już trzecie miasto w powiecie wieruszowskim, po tym jak 1 stycznia 2020 roku prawa miejskie odzyskał Lututów. Bolesławiec na tę chwilę czekał od 1870 roku.

Również w przypadku Bolesławca władze gminy zapraszają na wspólną imprezę sylwestrową. Zabawa w bolesławieckim rynku rozpocznie się o godzinie 21:00 i potrwa do 2:00. W planach jest dyskoteka z DJ-em, pokaz fajerwerków oraz bezpłatny gorący posiłek dla wszystkich około godziny 23:00.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx